PURION 2500 90 W DUAL Grunnleggende
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Matvaregodkjent rustfritt stål
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Med magnetventil
- Permanent overvåking av UV-C ytelse
- Intensitet LED-indikatorer (grønn/gul/rød)
- Automatisk avstenging når strømmen faller
- Strømløs magnetventil beskytter selv ved strømbrudd
- Maksimal effektivitet og brukervennlighet
Med en total kapasitet på 8.000 l/t er PURION 2500 90W Dual et svært stort UV-C-desinfeksjonsanlegg, som hovedsakelig brukes i hoteller og store flerfamiliehus. Teknisk sett er dette anlegget basert på to vanlige PURION 2500 90W, som er koblet i serie. Dette dobler oppholdstiden for vannet i anlegget, og følgelig kan mer vann desinfiseres. UV-C-desinfeksjonsprosessen løser spesifikt opp DNA-forbindelsene til bakterier og virus, noe som gjør at de anses som drept. Smak og lukt forblir uendret, og vannets sammensetning forblir intakt. I dette vedlikeholdsvennlige og pålitelige UV-C-desinfeksjonsanlegget kan lampene enkelt byttes ut under drift. Et slikt bytte skjer sjelden, da lampene har en svært lang levetid. PURION 2500 90W Dual gir kunder og leietakere trygghet for å drikke rent og bakteriefritt vann.
Med en bredspenningsballast er dette anlegget designet for et spenningsområde fra 85-264V og kan derfor brukes i mange forskjellige land. Anlegget er utstyrt med en europlugg og kan også brukes med en adapter (ikke inkludert) for andre pluggetyper.
Dette anlegget er et gjennomstrømningsanlegg. Det krever en liten, konstant vannstrøm, da UV-C-lampen varmer opp vannet så mye at levetiden til UV-C-lampen kan påvirkes.
Dette UV-C-desinfeksjonsanlegget fra PURION oppfyller alle tekniske krav i drikkevannsforskriften. Den brukte rustfrie stålkvaliteten 1.4571 brukes også i næringsmiddelindustrien og oppfyller dermed standarden. Ved å overholde den foreskrevne, maksimale gjennomstrømningsmengden oppnås den nødvendige UV-C-dosen på 400 J/m² ved en UV-C-transmisjon på 90% T1 cm. Dermed oppnår dette UV-C-anlegget en desinfeksjonsrate på 99,99%, som lovgiver foreskriver. Av varemerkebeskyttelsesmessige årsaker har dette anlegget ikke et DVGW-sertifikat, derfor må det i enkelte tilfeller avklares med helsemyndighetene om UV-C-desinfeksjonsanlegget kan brukes.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 90W DUAL |
| Durchsatz | 8.000 l/h drikkevann |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 8 °C til 40 °C |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 (2x) |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 7 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 t |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W (2x) |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 2500 90 W DUAL Grunnleggende
Veiledning om UVC-desinfeksjon: Alt du trenger å vite - Drikkevann
Opplev fordelene med UVC-desinfeksjon: Kjemikaliefri, effektiv og bærekraftig – for bakteriefritt og trygt drikkevann i alle husholdninger.
Mehr lesenInstallasjonsskjema for vannbehandling: En oversikt
Oppdag nøkkelingrediensene i et vannbehandlingsskjema og deres betydning for rent drikkevann.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 2500 90 W DUAL Grunnleggende
PURION 2500 90 W DUAL Grunnleggende
Dette produktet
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Strømforbruk | — | — | — | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — | — | — | — |
| Dimensjoner | — | — | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — | — | — |
| Minimum gjennomstrømning | — | — | — | — | — |
| Anbefalt antall personer | — | — | — | — | — |
| Forfiltrering | — | — | — | — | — |
| Reservedeler inkludert | — | — | — | — | — |
| Pris | 1.458,45€ | 1.888,95€ | 1.888,95€ | 1.111,95€ | 586,95€ |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 2500 90 W DUAL Grunnleggende
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

