AIRPURION 48 W torr
Finns i lager
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammanfattning
Produktsammanfattning
Leveransens omfattning
Leveransens omfattning
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Tillverkad i Tyskland sedan 2006
PURION GmbH utvecklar och producerar sedan 2006 högkvalitativa UV-C-desinfektionsanläggningar i Tyskland. Företaget står för hållbar kvalitet, effektiv teknik och pålitlig vattenbehandling på högsta nivå.
Som officiell återförsäljningspartner erbjuder UV Concept inte bara tillgång till de beprövade PURION-systemen, utan också gedigen rådgivning, individuell dimensionering och personlig support – från val till idrifttagning.
Tillgängliga övervakningsnivåer för denna produkt
Våra UV-C-system erbjuder olika övervakningsnivåer som är skräddarsydda för varje individuellt behov.
Utan övervakningsnivå
- Manuell inspektion krävs
- Kan användas oavsett teknik
För desinfektion av luft och ytor är AIRPURION-serien lämplig, vars strålkastare kan användas direkt eller indirekt. Baksidan är belagd med polerad aluminium, vilket ger en idealisk effektanvändning. Genom upplösningen av DNA hos mikroorganismer erbjuder UV-C-desinfektionssystemet en optimal desinfektion av bakterier, bakterier och virus. De effektiva PURION UV-C-lamporna arbetar med hög effektivitet och har en mycket lång livslängd på 10 000 timmar. Detta system kan endast användas i rum där det inte finns människor eller djur. Vänligen läs varningarna för detta.
AIRPURION-Dry-systemen är avsedda för användning i torra rum. UV-C-lamporna är inte i ett dykarsystem, vilket resulterar i ett mer fördelaktigt pris.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | AIRPURION 48 W torr |
| Gewicht | 2 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 timmar |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 48 W |
| Absicherung | 10 A |
| Bestrahlungsbreite | 380 mm |
| Desinfektionsgrad 88% | ca. 35 m³ rymdvolym |
| Desinfektionsgrad 80% | ca. 70 m³ rymdvolym |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 700 x 67 x 100 |
Vanliga frågor om AIRPURION 48 W torr
Här hittar du svar på de vanligaste frågorna om vår produkt.

