PURION 500 110 - 240 V AC OTC
Disponibil în stoc
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Rezumatul produsului
Rezumatul produsului
✓ Calitate de încredere ✓ Acces la piese de schimb ✓ Peste 15 ani de experiență ✓ Oțel inoxidabil de calitate alimentară
Domeniul de livrare
Domeniul de livrare
Despre Purion
Despre Purion
PURION GmbH – Fabricat în Germania din 2006
PURION GmbH dezvoltă și produce din 2006 instalații de dezinfectare UV-C de înaltă calitate în Germania. Compania este sinonimă cu calitate durabilă, tehnologie eficientă și tratare fiabilă a apei la cel mai înalt nivel.
Ca partener oficial de distribuție, UV Concept oferă nu doar acces la sistemele consacrate PURION, ci și consultanță de specialitate, configurare individuală și suport personal – de la selecție până la punerea în funcțiune.
În dorința de a duce o viață în mare parte autarhică, întrebarea privind aprovizionarea cu apă potabilă este în centrul atenției. Pentru a putea consuma apă din fântâni, lacuri, râuri sau cisterne, aceasta trebuie mai întâi tratată corespunzător. Tratarea apei potabile este un domeniu complex, în care, în funcție de starea apei inițiale, trebuie alcătuit un lanț de tratare adecvat. Cel mai mare pericol pentru sănătate îl reprezintă bacteriile, germenii și virusurile. PURION 500 reprezintă combinația perfectă între un dispozitiv cu consum redus de energie și un sistem de dezinfectare foarte bun, care nu lasă nicio șansă agenților patogeni. Datorită lungimii reduse de 32 cm, acest sistem poate fi integrat foarte ușor în cele mai mici circuite de apă. Din punct de vedere al dimensiunii, PURION 500 este ideal pentru utilizarea în case de vacanță mici și rulote mai mari. Pentru o viață autarhică fără griji privind calitatea apei potabile, PURION 500 este cea mai sigură soluție.
Datorită unui dispozitiv de precomandă cu tensiune largă, acest sistem este proiectat pentru un interval de tensiune de 85-264V și poate fi utilizat astfel în multe țări diferite. Sistemul este echipat cu un ștecher european și poate fi utilizat, de asemenea, cu un adaptor (neinclus) pentru alte tipuri de ștecher.
Această instalație de dezinfectare UV-C de la PURION îndeplinește toate cerințele tehnice ale reglementărilor privind apa potabilă. Oțelul inoxidabil 1.4571 utilizat este folosit și în industria alimentară și îndeplinește astfel norma. Respectând debitul maxim prescris, se realizează doza UV-C necesară de 400 J/m² la o transmisie UV-C de 90% T1 cm. Astfel, acest sistem UV-C atinge o rată de dezinfectare de 99,99%, așa cum este cerut de legislație. Din motive de protecție a mărcii, acest sistem nu deține un certificat DVGW, de aceea, în cazuri individuale, trebuie clarificat cu autoritatea sanitară dacă sistemul de dezinfectare UV-C poate fi utilizat.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 500 |
| Durchsatz | 400 l/h apă potabilă |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 °C până la 40 °C |
| Reaktor | Oțel inoxidabil 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1/2" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 320 x 42 |
| Gewicht | 2 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 h |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 10 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Postări interesante despre PURION 500 110 - 240 V AC OTC
Ghid pentru dezinfectarea cu UVC: Tot ce trebuie să știți - Apă potabilă
Experimentați avantajele dezinfectării cu UVC: fără substanțe chimice, eficient și durabil – pentru apă potabilă fără germeni și sigură în fiecare gospodărie.
Citește mai multSchema de instalare a tratării apei: O privire de ansamblu
Descoperiți elementele cheie ale unei scheme de tratare a apei și importanța acestora pentru apă potabilă pură.
Citește mai multPURION Instalații de dezinfectare: Tratarea eficientă a apei pentru apă potabilă sigură
PURION Instalațiile de dezinfectare UVC asigură apă potabilă fără germeni, fără utilizarea substanțelor chimice și eficient. Fie că este vorba de gospodării sau aplicații mai mari – acestea sunt ușor de instalat, necesită puțină întreținere și oferă igienă de încredere cu siguranță maximă.
Citește mai mult
Mai multe produse în comparație cu PURION 500 110 - 240 V AC OTC
PURION 500 110 - 240 V AC OTC
Acest produs
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Consum de energie electrică | — | — | — | — | — |
| Debit de apă | — | — | — | — | — |
| Dimensiuni | — | — | — | — | — |
| Nivel de siguranță | — | — | — | — | — |
| Debit minim | — | — | — | — | — |
| Număr recomandat de persoane | — | — | — | — | — |
| Prefiltrare | — | — | — | — | — |
| Piese de schimb incluse | — | — | — | — | — |
| Funcție de pompare | — | — | — | — | — |
| Preț | 557,90€ | 643,91€ | 633,15€ | 579,40€ | 2.213,34€ |
Întrebări frecvente despre PURION 500 110 - 240 V AC OTC
Aici veți găsi răspunsuri la cele mai frecvente întrebări despre produsul nostru.

