PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Made in Germany seit 2006
Die PURION GmbH entwickelt und produziert seit 2006 hochwertige UV-C Desinfektionsanlagen in Deutschland. Das Unternehmen steht für langlebige Qualität, effiziente Technik und zuverlässige Wasseraufbereitung auf höchstem Niveau.
Als offizieller Vertriebspartner bietet UV Concept nicht nur Zugang zu den bewährten PURION-Systemen, sondern auch fundierte Beratung, individuelle Auslegung und persönlichen Support – von der Auswahl bis zur Inbetriebnahme.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Setul de rezervor IBC PURION 17W își găsește aplicația la rezervoarele IBC mici și la alimentarea autonomă. Protejează rezervorul împotriva contaminărilor, de exemplu, formarea unui biofilm. În special, aerul care intră în rezervor în timpul extragerii apei este dezinfectat, ceea ce poate cauza rapid contaminări. Acest set este deosebit de util în combinație cu instalațiile de curgere de la PURION, deoarece protejează atât rezervorul împotriva unei contaminări excesive, cât și apa este tratată la calitatea apei potabile în timpul extragerii.
Caracteristicile setului de rezervor IBC PURION 17W:
Plus (OTC/Monitorizarea duratei de viață)
Control complet al lămpii cu ajutorul monitorizării integrate a duratei de viață, aceasta semnalizează când durata de viață garantată de 10.000 de ore de funcționare a expirat și lampa trebuie schimbată.
Protecție împotriva cioburilor
Sticla de protecție este acoperită suplimentar cu un strat de teflon, astfel încât în caz de accident, de exemplu, curățare, să nu apară cioburi de sticlă și astfel rezervorul să fie protejat eficient împotriva contaminării și oamenii împotriva rănirilor
Sistem de siguranță
Radiatorul submersibil este asigurat suplimentar cu 3 tije metalice, astfel încât acesta este rigid și poate fi introdus suspendat în rezervor.
Lungimea de imersie
Lungimea de imersie a acestei instalații este de 412 mm și este astfel potrivită pentru rezervoare mici și alimentare autonomă cu energie.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION Set IBC UV 17 W Universal |
| Durchsatz | în funcție de mediu și structura geometrică a recipientului este necesar un calcul |
| Gewicht | 1 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 h |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 12 V/24 V 50/60 Hz |
| Leistung | 17 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
| Befestigung | Suport universal pentru montare flexibilă |
| Durchmesser Quarzrohr | Ø 23 mm |
Interessante Beiträge zu PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
Ghid: Dezinfecția UVC pentru dezinfectarea rezervoarelor - Funcționare, provocări și soluții optime
Dezinfecția rezervoarelor este esențială, deoarece apa stătătoare favorizează germenii. Dezinfectarea cu UVC este eficientă, dar ar trebui să fie combinată cu dezinfecția prin curgere și filtrare – pentru calitatea maximă a apei și siguranță.
Mehr lesen
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
Dieses Produkt
|
|
| |
|---|---|---|---|
| Stromverbrauch | 17 W | 17 W | 17 W |
| Verwendungszweck | Universal | DN150 | DN225 |
| Eintauchlänge | 412 mm | 412 mm | 412 mm |
| Sicherheitsstufe | Lebensdauerüberwachung | Lebensdauerüberwachung | Lebensdauerüberwachung |
| Preis | 639,52€ | 714,25€ | 735,61€ |
Häufig gestellte Fragen zu PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

