PURION IBC DN150 90W OTC SPL BS
Disponibil în stoc
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Fabricat în Germania din 2006
PURION GmbH dezvoltă și produce din 2006 instalații de dezinfectare UV-C de înaltă calitate în Germania. Compania este sinonimă cu calitate durabilă, tehnologie eficientă și tratare fiabilă a apei la cel mai înalt nivel.
Ca partener oficial de distribuție, UV Concept oferă nu doar acces la sistemele consacrate PURION, ci și consultanță de specialitate, configurare individuală și suport personal – de la selecție până la punerea în funcțiune.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Setul de rezervoare IBC PURION 90W își găsește aplicarea în special în apa tulbure. Protejează rezervorul împotriva contaminărilor, de exemplu formarea unui biofilm. În special, aerul care intră în rezervor în timpul extragerii apei este dezinfectat, ceea ce poate cauza foarte rapid contaminări. Acest set este deosebit de util în combinație cu instalațiile de curgere de la PURION, deoarece protejează atât rezervorul împotriva unei contaminări excesive, cât și apa la extragere este tratată la calitatea apei potabile.
Caracteristicile setului de rezervoare IBC PURION 90W:
Plus (OTC/Supravegherea duratei de viață)
Control complet al lămpii cu ajutorul supravegherii integrate a duratei de viață, care semnalizează când durata de viață garantată de 10.000 de ore de funcționare a expirat și lampa trebuie înlocuită.
Protecție împotriva cioburilor
Geamul de protecție este acoperit suplimentar cu un strat de teflon, astfel încât, în caz de accident, de exemplu, în timpul curățării, nu se produc cioburi de sticlă și astfel rezervorul este protejat eficient împotriva contaminării, iar oamenii sunt protejați împotriva rănirilor.
Sistem de siguranță
Radiatorul submersibil este asigurat suplimentar cu 3 tije metalice, astfel încât acesta este rigid și poate fi introdus liber în rezervor.
Lungimea de imersie
Lungimea de imersie a acestui sistem este de 920 mm și este astfel potrivită pentru rezervoare mai mari și apă tulbure.
| Hersteller | PURION SRL |
| Typ | PURION Set UV IBC 90 W OTC DN150 |
| Durchsatz | în funcție de mediu și structura geometrică a recipientului este necesar un calcul |
| Gewicht | 2,5 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 h |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110-240 V 50/60 Hz |
| Leistung | 90 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 baruri |
| Befestigung | Capac rezervor IBC: DN150 |
| Durchmesser Quarzrohr | Ø 23 mm |
Interessante Beiträge zu PURION IBC DN150 90W OTC SPL BS
Ghid: Dezinfecția UVC pentru dezinfectarea rezervoarelor - Funcționare, provocări și soluții optime
Dezinfecția rezervoarelor este esențială, deoarece apa stătătoare favorizează germenii. Dezinfectarea cu UVC este eficientă, dar ar trebui să fie combinată cu dezinfecția prin curgere și filtrare – pentru calitatea maximă a apei și siguranță.
Citește mai mult
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION IBC DN150 90W OTC SPL BS
PURION IBC DN150 90W OTC SPL BS
Dieses Produkt
|
|
| |
|---|---|---|---|
| Consum de energie | — | — | — |
| Scop de utilizare | — | — | — |
| Lungime de imersie | — | — | — |
| Nivel de siguranță | — | — | — |
| Preis | 810,35€ | 821,02€ | 799,66€ |
Häufig gestellte Fragen zu PURION IBC DN150 90W OTC SPL BS
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

