PURION 500 110 - 240 V AC Grunnleggende
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Matvaregodkjent rustfritt stål
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Når man ønsker å leve et stort sett selvforsynt liv, er spørsmålet om drikkevannsforsyning sentralt. For å kunne nyte vann fra brønner, innsjøer, elver eller sisterner, må det først behandles tilsvarende. Drikkevannsbehandling er et komplekst felt, der en passende behandlingskjede må settes sammen avhengig av tilstanden til råvannet. Den største faren for helsen er bakterier, bakterier og virus. PURION 500 representerer den perfekte kombinasjonen av en strømsparende enhet og et svært godt desinfeksjonsanlegg som ikke gir sykdomsfremkallende organismer noen sjanse. På grunn av den lille lengden på 32 cm kan dette anlegget veldig enkelt integreres i de minste vannkretsløpene. Når det gjelder dimensjonering, er PURION 500 ideell for bruk i små feriehus og større bobiler. For et selvforsynt liv uten bekymring for drikkevannskvaliteten, er PURION 500 den sikreste løsningen.
Gjennom en vidspenningsforanordning er dette anlegget designet for et spenningsområde på 85-264V og kan dermed brukes i mange forskjellige land. Anlegget er utstyrt med en europlugg og kan i tillegg brukes med en adapter (ikke inkludert) for andre pluggetyper.
Denne UV-C-desinfeksjonsanlegget fra PURION oppfyller alle tekniske krav i drikkevannsforordningen. Det brukte rustfrie stålet 1.4571 brukes også i næringsmiddelindustrien og oppfyller dermed normen. Ved overholdelse av den foreskrevne, maksimale gjennomstrømningsmengden oppnås den nødvendige UV-C-dosen på 400 J/m² ved en UV-C-transmisjon på 90% T1 cm. Dermed oppnår dette UV-C-anlegget en desinfeksjonsrate på 99,99%, som lovgiver foreskriver. Av varemerkebeskyttelsesrettslige grunner har dette anlegget ikke et DVGW-sertifikat, derfor må det i enkelte tilfeller avklares med helsemyndighetene om UV-C-desinfeksjonsanlegget kan brukes.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 500 |
| Durchsatz | 400 l/h drikkevann |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 °C til 40 °C |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1/2" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 320 x 42 |
| Gewicht | 2 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 t |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 10 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 500 110 - 240 V AC Grunnleggende
Veiledning om UVC-desinfeksjon: Alt du trenger å vite - Drikkevann
Opplev fordelene med UVC-desinfeksjon: Kjemikaliefri, effektiv og bærekraftig – for bakteriefritt og trygt drikkevann i alle husholdninger.
Mehr lesenInstallasjonsskjema for vannbehandling: En oversikt
Oppdag nøkkelingrediensene i et vannbehandlingsskjema og deres betydning for rent drikkevann.
Mehr lesenPURION Desinfeksjonsanlegg: Effektiv vannbehandling for trygt drikkevann
PURION UVC-desinfeksjonsanlegg sørger for kimfritt drikkevann uten kjemikalier og effektivt. Enten for husholdninger eller større anvendelser – de er enkle å installere, krever lite vedlikehold og gir pålitelig hygiene med maksimal sikkerhet.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 500 110 - 240 V AC Grunnleggende
PURION 500 110 - 240 V AC Grunnleggende
Dette produktet
|
|
| |
|---|---|---|---|
| Strømforbruk | — | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — | — |
| Dimensjoner | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — |
| Minimumsgjennomstrømning | — | — | — |
| Anbefalt antall personer | — | — | — |
| Forfiltrering | — | — | — |
| Reservedeler inkludert | — | — | — |
| Pris | 2.212,00 lei | 2.156,00 lei | 2.356,00 lei |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 500 110 - 240 V AC Grunnleggende
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

