PURION 1000 110 - 240 V AC OPD
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Rustfritt stål egnet for mat
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Med magnetventil
- Permanent overvåking av UV-C ytelse
- Intensitet LED-indikatorer (grønn/gul/rød)
- Automatisk avstenging når strømmen faller
- Strømløs magnetventil beskytter selv ved strømbrudd
- Maksimal effektivitet og brukervennlighet
Med økende vannpriser og dyre tilkoblingsgebyrer er selvforsyning med drikkevann mer enn bare et alternativ. En av de største hindringene i denne selvstendigheten er målrettet desinfeksjon av vann. Bakterier, som de ofte omtalte E-Coli, eller andre bakterier og virus gjør en perfekt desinfeksjon absolutt nødvendig for enhver husholdning. PURION 1000 er ikke bare ideell for en enebolig med opptil fire personer, men er også ekstremt strømbesparende med sine 17W. Behandlingen med UV-C-lys påvirker verken lukt eller smak av vannet. Det kompakte designet til PURION 1000 gjør det veldig enkelt å integrere den i eksisterende vannkretsløp. På grunn av disse fordelene er PURION 1000 det riktige valget for å beskytte seg mot økende priser og ta vare på helsen til hele familien.
Med en bredspenningsforsats er dette anlegget designet for et spenningsområde på 85-264V og kan dermed brukes i mange forskjellige land. Anlegget er utstyrt med en europlugg og kan i tillegg brukes med en adapter (ikke inkludert) for andre plugger.
Dette UV-C-desinfeksjonsanlegget fra PURION oppfyller alle tekniske krav i drikkevannsforskriften. Det brukte rustfrie stålet 1.4571 brukes også i næringsmiddelindustrien og oppfyller dermed normen. Ved å overholde den foreskrevne, maksimale gjennomstrømningsmengden, leveres den nødvendige UV-C-dosen på 400 J/m² ved en UV-C-transmisjon på 90% T1 cm. Dermed oppnår dette UV-C-anlegget en desinfeksjonsrate på 99,99%, som lovgiver krever. Av varemerkebeskyttelsesmessige årsaker har dette anlegget ikke et DVGW-sertifikat, så det må i enkelttilfeller avklares med helsemyndighetene om UV-C-desinfeksjonsanlegget kan brukes.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 1000 |
| Durchsatz | 1.000 l/t drikkevann |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 °C til 40 °C |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 420 x 42 |
| Flanschabstand | 340 mm |
| Gewicht | 2 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 t |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 17 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 1000 110 - 240 V AC OPD
Veiledning om UVC-desinfeksjon: Alt du trenger å vite - Drikkevann
Opplev fordelene med UVC-desinfeksjon: Kjemikaliefri, effektiv og bærekraftig – for bakteriefritt og trygt drikkevann i alle husholdninger.
Mehr lesenInstallasjonsskjema for vannbehandling: En oversikt
Oppdag nøkkelingrediensene i et vannbehandlingsskjema og deres betydning for rent drikkevann.
Mehr lesenPURION Desinfeksjonsanlegg: Effektiv vannbehandling for trygt drikkevann
PURION UVC-desinfeksjonsanlegg sørger for kimfritt drikkevann uten kjemikalier og effektivt. Enten for husholdninger eller større anvendelser – de er enkle å installere, krever lite vedlikehold og gir pålitelig hygiene med maksimal sikkerhet.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 1000 110 - 240 V AC OPD
PURION 1000 110 - 240 V AC OPD
Dette produktet
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Strømforbruk | — | — | — | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — | — | — | — |
| Dimensjoner | — | — | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — | — | — |
| Minimum gjennomstrømning | — | — | — | — | — |
| Anbefalt antall personer | — | — | — | — | — |
| Forfiltrering | — | — | — | — | — |
| Reservedeler inkludert | — | — | — | — | — |
| Pumpefunksjon | — | — | — | — | — |
| Pris | 950,03€ | 706,71€ | 2.542,62€ | 1.038,50€ | 927,90€ |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 1000 110 - 240 V AC OPD
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

