PURION 2500 36 W DUAL OTC
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
✓ Luotettava laatu ✓ Pääsy varaosiin ✓ Yli 15 vuoden kokemus ✓ Elintarvikelaatuinen ruostumaton teräs
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Mit Sensorüberwachung
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Leistungsintensität (Grün/Gelb/Rot)
- Sofortige Erkennung von Verschmutzungen oder Leistungsabfall
- Optimale Kontrolle ohne zusätzlichen Aufwand
Mit Magnetventil
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Intensität (Grün/Gelb/Rot)
- Automatische Abschaltung bei Leistungsabfall
- Stromloses Magnetventil schützt auch bei Stromausfall
- Maximale Effizienz und Benutzerfreundlichkeit
PURION 2500 36W Dual laite desinfioi juomaveden kohdennetusti UV-C-desinfioinnin fysikaalisen menetelmän avulla. Tällöin bakteerit ja virukset tapetaan kohdennetusti, veteen ei lisätä lisäaineita eikä siitä poisteta tärkeitä ainesosia, kuten mineraaleja, ja se pysyy täysin mauttomana ja hajuttomana. PURION 2500 36W Dual perustuu kahteen sarjaan kytkettyyn PURION 2500 36W -laitteeseen. Veden pidemmän viipymisajan ansiosta tämän laitteen maksimiteho kaksinkertaistuu 5 000 l/h. Tämä riittää toimittamaan tuoretta desinfioitua juomavettä jopa 20 hengen kerrostaloon. Tähän tehoon verrattuna energiakustannukset ovat erittäin alhaiset, ja pitkän lampun käyttöiän ansiosta pienet vaihtolamppukustannukset ovat vieläkin pienemmät. Suurissa kotitalouksissa juomaveden moitteeton ja oikea desinfiointi on erittäin tärkeää, ja PURION 2500 36W Dual hoitaa tämän tehtävän puolestasi.
Laaja jännitealueen esivastus tekee tästä laitteesta sopivan 85-264V jännitealueelle, joten sitä voidaan käyttää monissa eri maissa. Laite on varustettu eurooppalaisella pistokkeella, ja sitä voidaan lisäksi käyttää muiden pistoketyyppien kanssa adapterin (ei sisälly) avulla.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 36W DUAL |
| Durchsatz | 5.000 l/h juomavettä |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 ºC - 40 ºC |
| Reaktor | Ruostumaton teräs 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 (2x) |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 7 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 h |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 36 W (2x) |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 baaria |
Interessante Beiträge zu PURION 2500 36 W DUAL OTC
Opas UVC-desinfioinnista: Kaikki, mitä sinun tarvitsee tietää - Juomavesi
Koe UVC-desinfioinnin edut: kemikaaliton, tehokas ja kestävä – bakteerittomaan ja turvalliseen juomaveteen jokaisessa kotitaloudessa.
Lue lisääAsennuskaavio vedenkäsittelylle: Yleiskatsaus
Tutustu vedenkäsittelyjärjestelmän keskeisiin osiin ja niiden merkitykseen puhtaan juomaveden kannalta.
Lue lisää
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION 2500 36 W DUAL OTC
PURION 2500 36 W DUAL OTC
Dieses Produkt
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Sähkönkulutus | — | — | — | — | — |
| Veden virtausmäärä | — | — | — | — | — |
| Mitat | — | — | — | — | — |
| Turvallisuustaso | — | — | — | — | — |
| Vähimmäisvirtaus | — | — | — | — | — |
| Suositeltu henkilömäärä | — | — | — | — | — |
| Esisuodatus | — | — | — | — | — |
| Varaosat sisältyvät | — | — | — | — | — |
| Preis | 1.169,00€ | 1.479,00€ | 1.399,00€ | 649,00€ | 679,00€ |
Häufig gestellte Fragen zu PURION 2500 36 W DUAL OTC
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

