PURION kaksinkertainen Big Blue -esisuodatin
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Ultimaattinen suodatinsetti vedenpuhdistukseesi! Kahdella Bigblue 10x4,5 tuuman esisuodattimella saat erinomaista suodatustehoa. Yksi 50 mikronin suodatin poistaa karkeat epäpuhtaudet, kun taas toinen aktiivihiilisuodatin eliminoi kloorin ja hajut. Molemmat suodattimet ovat esiasennettuja ja varustettu korkealaatuisilla ruostumattomilla teräsruuveilla helpon asennuksen varmistamiseksi.
Lisäbonuksena setti sisältää ruostumattomasta teräksestä valmistetun liitoksen, joka mahdollistaa PURION UVC-laitteesi saumattoman integroinnin 1 tuuman liitännällä. Saat näin ollen täydellisen ja tehokkaan vedenpuhdistusratkaisun.
Luota tämän suodatinsetin laatuun ja luotettavuuteen puhdistaaksesi vettäsi ja varmistaaksesi erinomaisen vedenlaadun. Nauti kristallinkirkkaasta, maukkaasta ja terveellisestä vedestä kotonasi. Sijoita hyvinvointiisi ja anna näiden suodattimien optimoida vettäsi luotettavasti.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Durchsatz | 8.000 l/h |
| Wassertemperatur | 2°C - 45°C |
| Anschlussaußengewinde | 1" IG |
| Dimensionen (L x B in mm) | 345 x 580 mm |
| Gewicht | 7 kg |
| Filtermedium | Leijumateriaali- ja aktiivihiiliesisuodatin |
| Maximaler Betriebsdruck | 6 baaria |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta PURION kaksinkertainen Big Blue -esisuodatin
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

