PURION 2500 90 W PRO Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτο ατσάλι κατάλληλο για τρόφιμα
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Για την απολύμανση των γαλακτωμάτων ψύξης και λίπανσης καθώς και των καυσίμων, μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτή η PURION 2500 90W Pro. Μόλις τα υγρά με υψηλή πυκνότητα ή με κακή διαπερατότητα UV-C φωτός χρειάζονται απολύμανση, απαιτείται ένα λεπτό στρώμα υγρού μεταξύ του αντιδραστήρα και του γυάλινου σώματος. Έτσι, μπορεί να διατηρηθεί η απαιτούμενη ισχύς των 400 J/m². Η οικολογική επεξεργασία αυτών των υγρών είναι λογική για διάφορους λόγους: Αφενός, προστατεύει τα μηχανήματα, καθώς οι λεπτές ακροφύσιες και οι εγχύσεις δεν φράζονται από σωματίδια άλγης ή μούχλας. Αφετέρου, μπορεί να αποφευχθεί η χρήση ακριβών χημικών.
Η PURION 2500 Pro 90W μπορεί να συντηρηθεί χωρίς εργαλεία και απλά. Είναι κατάλληλη για την απολύμανση 3.500 l/h νερού χρήσης καθώς και 1.500 l/h γαλακτωμάτων και καυσίμων.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 90W PRO |
| Durchsatz | 3500 l/h νερό χρήσης, 1500 l/h γαλακτώματα |
| UVC-Transmission | 20% T1 εκ. |
| Wassertemperatur | 8 °C έως 40 °C |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 3,4 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 μπαρ |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION 2500 90 W PRO Βασικό
Οδηγός για την απολύμανση με UVC: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε - Πόσιμο νερό
Ζήστε τα οφέλη της απολύμανσης UVC: Χωρίς χημικά, αποτελεσματική και βιώσιμη – για νερό χωρίς μικρόβια και ασφαλές πόσιμο νερό σε κάθε νοικοκυριό.
Διαβάστε περισσότεραΔιάγραμμα εγκατάστασης επεξεργασίας νερού: Μια επισκόπηση
Ανακαλύψτε τα βασικά στοιχεία ενός σχήματος επεξεργασίας νερού και τη σημασία τους για καθαρό πόσιμο νερό.
Διαβάστε περισσότεραPURION Εγκαταστάσεις απολύμανσης: Αποτελεσματική επεξεργασία νερού για ασφαλές πόσιμο νερό
PURION Οι εγκαταστάσεις απολύμανσης UVC εξασφαλίζουν χωρίς χημικά και αποτελεσματικά νερό πόσιμο χωρίς μικρόβια. Είτε για νοικοκυριά είτε για μεγαλύτερες εφαρμογές - είναι εύκολο να εγκατασταθούν, απαιτούν ελάχιστη συντήρηση και προσφέρουν αξιόπιστη υγιεινή με μέγιστη ασφάλεια.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION 2500 90 W PRO Βασικό
PURION 2500 90 W PRO Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
| |
|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — |
| Ροή νερού | — | — |
| Διαστάσεις | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — |
| Ελάχιστη ροή | — | — |
| Συνιστώμενος αριθμός ατόμων | — | — |
| Προδιήθηση | — | — |
| Ανταλλακτικά περιλαμβάνονται | — | — |
| Τιμή | 692,91€ | 821,02€ |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION 2500 90 W PRO Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

