PURION 2501 Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτος χάλυβας κατάλληλος για τρόφιμα
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Διαθέσιμα επίπεδα παρακολούθησης για αυτό το προϊόν
Τα συστήματα UV-C μας προσφέρουν διαφορετικά επίπεδα παρακολούθησης που είναι προσαρμοσμένα σε κάθε μεμονωμένη απαίτηση.
Με παρακολούθηση αισθητήρα
- Μόνιμη παρακολούθηση της απόδοσης UV-C
- Ενδείξεις LED έντασης ισχύος (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Άμεση ανίχνευση μόλυνσης ή απώλειας απόδοσης
- Βέλτιστος έλεγχος χωρίς πρόσθετη προσπάθεια
Ο καθαρισμός μιας πισίνας είναι η κρίσιμη προϋπόθεση για να μην πρασινίσει γρήγορα το νερό σε μια ακριβοπληρωμένη πισίνα και έτσι να χαθεί η διασκέδαση της κολύμβησης. Υπάρχουν διάφορες προσεγγίσεις για τον καθαρισμό, η πιο γνωστή είναι ο χημικός καθαρισμός με χλώριο. Σε αυτήν την περίπτωση, δεν χρησιμοποιείται μόνο το χημικό χλώριο, αλλά και άλλες χημικές ουσίες όπως ανυψωτές και μειωτές του pH, καθώς και μέσα πήξης. Από αυτές τις χημικές ουσίες υποφέρουν όχι μόνο τα φύκια, αλλά και οι άνθρωποι: Κόκκινα, καυτά μάτια από την πισίνα είναι γνωστά σε όλους. Με την PURION 2501, η πισίνα μπορεί να καθαριστεί με έναν άλλο, πολύ πιο σύγχρονο τρόπο. Η φυσική διαδικασία της απολύμανσης UV-C καταστρέφει τις συνδέσεις DNA των φυκιών και των βακτηρίων και το νεκρό υλικό συλλέγεται από φίλτρα αντίστροφης ροής ή άμμου. Αυτή η διαδικασία προστατεύει την υγεία, το περιβάλλον και το πορτοφόλι επωφελείται από χαμηλά επακόλουθα κόστη. Με την PURION 2501, μια πισίνα έως και 50m³ μπορεί να καθαριστεί πολύ αποτελεσματικά, λαμβάνοντας υπόψη οικολογικές και οικονομικές πτυχές.
Μέσω μιας συσκευής προσαρμογής ευρείας τάσης, αυτή η μονάδα είναι σχεδιασμένη για εύρος τάσης 85-264V και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πολλές διαφορετικές χώρες. Η μονάδα είναι εξοπλισμένη με ευρωπαϊκό βύσμα και μπορεί επιπλέον να χρησιμοποιηθεί με προσαρμογέα (δεν περιλαμβάνεται) για άλλους τύπους βυσμάτων.
Για να διατηρηθεί μια πισίνα μόνιμα ελεύθερη από φύκια, είναι απαραίτητος ο σωστός συντονισμός μεταξύ αντλίας και μονάδας UV-C. Αυτό σημαίνει ότι κατά την ημέρα πρέπει να ρέει τουλάχιστον τριπλάσια ποσότητα του περιεχομένου της πισίνας μέσω της μονάδας UV-C. Δεν πρέπει να υπερβαίνεται η μέγιστη ροή 14m³/h, καθώς αυτό οδηγεί στο να μην απολυμαίνεται σωστά το νερό. Σε ορισμένες περιπτώσεις, είναι απαραίτητο να λειτουργεί η μονάδα για περισσότερο χρόνο: Αυτό είναι επειγόντως απαραίτητο, για παράδειγμα, μετά από μεγάλες βροχοπτώσεις ή όταν το νερό παρέμεινε στην πισίνα κατά τη διάρκεια του χειμώνα.
Σε μια δυσμενή αρχική κατάσταση με πάρα πολλά φύκια, μπορεί να είναι χρήσιμο να χρησιμοποιηθεί ένα βιολογικό μέσο πήξης για να υποστηριχθεί η μονάδα UV-C.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2501 |
| Durchsatz | 14 m³/h |
| UVC-Transmission | 90% T1 εκ. |
| Wassertemperatur | 2 °C έως 40 °C |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1 1/2" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 85 |
| Flanschabstand | 810 χιλιοστά |
| Gewicht | 5,5 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 μπαρ |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION 2501 Βασικό
Οδηγός: Απολύμανση UVC στην περιοχή της πισίνας – Εγκατάσταση, λειτουργία και πλεονεκτήματα
Η απολύμανση UVC στην πισίνα μειώνει αποτελεσματικά τα μικρόβια και τα φύκια - χωρίς επιθετικά χημικά. Βελτιώνει αισθητά την ποιότητα του νερού, προστατεύει το δέρμα και τα μάτια και μπορεί εύκολα να ενσωματωθεί σε υπάρχοντα συστήματα φίλτρων.
Διαβάστε περισσότεραΣύστημα UV για πισίνες: Απλό και Αποτελεσματικό
Μια καθαρή πισίνα χάρη στο σύστημα απολύμανσης UV. Μάθετε πώς να εξασφαλίσετε κρυστάλλινο νερό και μια αναζωογονητική εμπειρία κολύμβησης.
Διαβάστε περισσότεραKundeninterview - μια ιδιωτική πισίνα με PURION επεξεργασία UVC
Ο κύριος Reitmajer χρησιμοποιεί το σύστημα καθαρισμού νερού της UV Concepts για οικολογικό καθαρισμό πισίνας και επαινεί την ποιότητα του προϊόντος και την εξυπηρέτηση πελατών.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION 2501 Βασικό
PURION 2501 Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Συνιστώμενο μέγεθος πισίνας | — | — | — | — | — |
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — | — |
| Ροή νερού | — | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — | — |
| Τύπος εγκατάστασης | — | — | — | — | — |
| Τιμή | 788,99€ | 3.095,11€ | 917,11€ | 1.066,58€ | 1.280,11€ |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION 2501 Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

