PURION Πισίνα 80 Ανοξείδωτο Ατσάλι Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
1️⃣ 12 m³/h επωνυμία απόδοσης από Speck 2️⃣ Σχεδιασμένο για πισίνες έως 60 m³ 3️⃣ Μόνιμη καθαρή ποιότητα νερού 4️⃣ Μειωμένη χημεία. Μέγιστη ασφάλεια λειτουργίας.
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Ισχυρό πλήρες σύστημα UV-C για πισίνες έως 60 m³
Το PURION Pool 80 Edelstahl είναι η συνεπής λύση για μεγαλύτερες ιδιωτικές πισίνες έως 60 m³. Το σύστημα συνδυάζει μια ισχυρή απολύμανση UV-C με μια αυτοαναρροφητική αντλία μάρκας Speck Badu Magic II 11 (12 m³/ώρα) και μια επαγγελματική μονάδα φίλτρου με βαλβίδα 6 κατευθύνσεων τοποθετημένη στην κορυφή.
Λόγω της υψηλής απόδοσης κυκλοφορίας, το νερό της πισίνας οδηγείται αποτελεσματικά μέσω του συστήματος και απολυμαίνεται απευθείας στον κύκλο. Τα βακτήρια, οι ιοί και οι άλγες αδρανοποιούνται αξιόπιστα - πριν εξαπλωθούν στην πισίνα. Το αποτέλεσμα είναι μόνιμα καθαρό, υγιεινό ασφαλές νερό με σημαντικά μειωμένη χρήση χημικών.
Ανοξείδωτο ατσάλι για μέγιστη διάρκεια ζωής
Η υψηλής ποιότητας ανοξείδωτη θήκη προσφέρει υψηλή αντοχή στη διάβρωση, σταθερότητα πίεσης και μακροχρόνια ασφάλεια λειτουργίας. Αναπτύχθηκε για απαιτητικούς χρήστες που δίνουν αξία στην ανθεκτική τεχνολογία.
Η μονάδα παραδίδεται πλήρως προ-συναρμολογημένη και δοκιμασμένη υπό πίεση νερού. Εγκατάσταση χωρίς περίπλοκους υπολογισμούς - συνδέστε, ξεκινήστε, επωφεληθείτε μόνιμα.
Σημείωση: Ανάλογα με το φορτίο κολύμβησης ή τις νομικές απαιτήσεις, μπορεί να συνιστάται μια ελάχιστη προσθήκη απολυμαντικών σε μεμονωμένες περιπτώσεις.
Πλεονεκτήματα
✔ Για πισίνες έως 60 m³
✔ Speck Badu Magic II 11 – 12 m³/ώρα
✔ Ανθεκτική ανοξείδωτη θήκη
✔ Βαλβίδα 6 κατευθύνσεων τοποθετημένη στην κορυφή
✔ Προ-συναρμολογημένο & δοκιμασμένο υπό πίεση
✔ Σημαντικά μειωμένη χρήση χημικών
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION Πισίνα 80 Ανοξείδωτο ατσάλι |
| Durchsatz | 12 m³/h |
| Wassertemperatur | 2 °C έως 40 °C |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | Προσαρμογέας για: Κολλητική υποδοχή D50; Σύνδεσμος σωλήνα D40/32 |
| Gewicht | 48 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Leistungsaufnahme | Σύνολο: 800W |
| Pumpenart | Αυτοαναρρόφηση |
| Pumpe | Σπέκ Μπάντου Μάτζικ II 11 |
| Material Filtertank | Πολυαιθυλένιο |
| Filtermedium | ΑΦΜ active |
| Menge Spezialquartz | 85 κιλά |
| Leistung Pumpe | 700 W |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 850 x 630 x 1290 |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION Πισίνα 80 Ανοξείδωτο Ατσάλι Βασικό
Οι 4 χρυσοί κανόνες για μια αποτελεσματική απολύμανση UVC στην πισίνα
Για καθαρό νερό πισίνας με ελάχιστη χρήση χημικών, η απολύμανση με UVC χρειάζεται βέλτιστες συνθήκες. Με καλή κυκλοφορία, τακτικό καθαρισμό, αποδοτική υδραυλική εγκατάσταση και καλά συντηρημένο σύστημα φίλτρων, το νερό παραμένει μόνιμα υγιεινά καθαρό.
Διαβάστε περισσότεραΣύστημα UV για πισίνες: Απλό και Αποτελεσματικό
Μια καθαρή πισίνα χάρη στο σύστημα απολύμανσης UV. Μάθετε πώς να εξασφαλίσετε κρυστάλλινο νερό και μια αναζωογονητική εμπειρία κολύμβησης.
Διαβάστε περισσότεραKundeninterview - μια ιδιωτική πισίνα με PURION επεξεργασία UVC
Ο κύριος Reitmajer χρησιμοποιεί το σύστημα καθαρισμού νερού της UV Concepts για οικολογικό καθαρισμό πισίνας και επαινεί την ποιότητα του προϊόντος και την εξυπηρέτηση πελατών.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION Πισίνα 80 Ανοξείδωτο Ατσάλι Βασικό
PURION Πισίνα 80 Ανοξείδωτο Ατσάλι Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Προτεινόμενο μέγεθος πισίνας | — | — | — | — | — |
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — | — |
| Παροχή νερού | — | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — | — |
| Τύπος εγκατάστασης | — | — | — | — | — |
| Τιμή | 3.095,11€ | 8.433,35€ | 5.337,16€ | 2.988,35€ | 2.668,05€ |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION Πισίνα 80 Ανοξείδωτο Ατσάλι Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

