PURION 2500 90 W DUAL Starter
Disponibil în stoc
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
✓ Calitate fiabilă ✓ Acces la piese de schimb ✓ Peste 15 ani de experiență ✓ Oțel inoxidabil sigur pentru alimente
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Fabricat în Germania din 2006
PURION GmbH dezvoltă și produce din 2006 instalații de dezinfectare UV-C de înaltă calitate în Germania. Compania este sinonimă cu calitate durabilă, tehnologie eficientă și tratare fiabilă a apei la cel mai înalt nivel.
Ca partener oficial de distribuție, UV Concept oferă nu doar acces la sistemele consacrate PURION, ci și consultanță de specialitate, configurare individuală și suport personal – de la selecție până la punerea în funcțiune.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Mit Sensorüberwachung
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Leistungsintensität (Grün/Gelb/Rot)
- Sofortige Erkennung von Verschmutzungen oder Leistungsabfall
- Optimale Kontrolle ohne zusätzlichen Aufwand
Mit Magnetventil
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Intensität (Grün/Gelb/Rot)
- Automatische Abschaltung bei Leistungsabfall
- Stromloses Magnetventil schützt auch bei Stromausfall
- Maximale Effizienz und Benutzerfreundlichkeit
Experimentați performanța remarcabilă a PURION 2500 90W Dual Starter! Această instalație UV va ridica apa la un nou nivel de calitate. Cu un debit impresionant de 8.000 de litri pe oră, este perfectă pentru clădiri multifamiliale cu până la 24 de persoane.
Inima acestei instalații este tehnologia sa UV de primă clasă, fabricată în Germania. Ea garantează o dezinfectare fiabilă și eficientă a apei dumneavoastră. Cu PURION 2500 90W Dual Starter, puteți fi sigur că alimentarea cu apă este întotdeauna igienică și sigură.
Am gândit deja la tot pentru a vă ușura instalarea. Instalația vine cu două filtre Big Blue de 10x4,5 inch pre-asamblate. Unul dintre aceste cartușe de filtrare cu 50 de microni asigură îndepărtarea eficientă a particulelor, în timp ce celălalt este echipat cu cărbune activ pentru a reduce mirosurile și impuritățile.
Pentru a vă putea baza pe durabilitate și calitate, toate conexiunile acestei instalații UV sunt echipate cu fitinguri din oțel inoxidabil de înaltă calitate. Acestea oferă o conexiune robustă și fiabilă, care rezistă și sub presiune.
Ca o caracteristică suplimentară, PURION 2500 90W Dual Starter dispune de o monitorizare a duratei de viață. Veți primi notificări la timp când este momentul să schimbați lămpile UV pentru a asigura o performanță optimă. Astfel, se asigură că dezinfectarea apei dumneavoastră rămâne continuă și fiabilă.
Investiți în cea mai bună calitate a apei pentru casa dumneavoastră cu PURION 2500 90W Dual Starter. Aveți încredere în calitatea germană și bucurați-vă de apă curată și sigură pentru familia dumneavoastră.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 90W DUAL Starter |
| Durchsatz | 8.000 l/h apă potabilă |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 ºC până la 40 ºC |
| Reaktor | Oțel inoxidabil 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 (2x) |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 11 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 h |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W (2x) |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante Beiträge zu PURION 2500 90 W DUAL Starter
Ghid pentru dezinfectarea cu UVC: Tot ce trebuie să știți - Apă potabilă
Experimentați avantajele dezinfectării cu UVC: fără substanțe chimice, eficient și durabil – pentru apă potabilă fără germeni și sigură în fiecare gospodărie.
Citește mai multSchema de instalare a tratării apei: O privire de ansamblu
Descoperiți elementele cheie ale unei scheme de tratare a apei și importanța acestora pentru apă potabilă pură.
Citește mai mult
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION 2500 90 W DUAL Starter
PURION 2500 90 W DUAL Starter
Dieses Produkt
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|
| Consum de energie | — | — | — | — |
| Debit de apă | — | — | — | — |
| Dimensiuni | — | — | — | — |
| Nivel de securitate | — | — | — | — |
| Debit minim | — | — | — | — |
| Număr recomandat de persoane | — | — | — | — |
| Prefiltrare | — | — | — | — |
| Piese de schimb incluse | — | — | — | — |
| Preis | 1.799,00€ | 799,00€ | 1.479,00€ | 999,00€ |
Häufig gestellte Fragen zu PURION 2500 90 W DUAL Starter
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

