PURION 400 110 - 240 V AC OTC
Disponibil în stoc
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
✓ Calitate de încredere ✓ Acces la piese de schimb ✓ Peste 15 ani de experiență ✓ Oțel inoxidabil de calitate alimentară
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Fabricat în Germania din 2006
PURION GmbH dezvoltă și produce din 2006 instalații de dezinfectare UV-C de înaltă calitate în Germania. Compania este sinonimă cu calitate durabilă, tehnologie eficientă și tratare fiabilă a apei la cel mai înalt nivel.
Ca partener oficial de distribuție, UV Concept oferă nu doar acces la sistemele consacrate PURION, ci și consultanță de specialitate, configurare individuală și suport personal – de la selecție până la punerea în funcțiune.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Acolo unde există puțin spațiu disponibil, PURION 400 se simte acasă. Designul compact de doar 23,7 cm lungime face posibilă instalarea într-o rulotă mică. Riscurile de boală care ar putea apărea de la apa din campinguri sau stații de alimentare sunt prevenite ecologic și economic de lampa UV-C încorporată de 10W. Cu o capacitate de 300 l/h, această instalație este dimensionată astfel încât să poată furniza apă potabilă dezinfectată stabil și pentru rulote mai mari. Marele avantaj este că apa nu este modificată nici în miros, gust sau compoziție. Mineralele importante rămân în apă și nu trebuie adăugate suplimentar. În apă nu sunt conținute dezinfectanți. Datorită lămpii de 10W, care necesită puțină întreținere și este extrem de eficientă din punct de vedere energetic, se economisesc suplimentar timp și bani. Bucurați-vă pe viitor de toate avantajele oferite de o rulotă, fără să vă faceți griji cu privire la încărcătura microbiană a apei potabile.
Datorită unui dispozitiv de prealimentare cu tensiune largă, această instalație este proiectată pentru un interval de tensiune de 85-264V și poate fi utilizată astfel în multe țări diferite. Instalația este echipată cu un ștecăr european și poate fi utilizată și cu un adaptor (neinclus) pentru alte tipuri de ștechere.
Această instalație de dezinfectare UV-C de la PURION îndeplinește toate cerințele tehnice ale reglementărilor privind apa potabilă. Oțelul inoxidabil utilizat 1.4571 este folosit și în industria alimentară și îndeplinește astfel norma. Respectând debitul maxim prescris, se asigură doza de UV-C de 400 J/m² la o transmisie UV-C de 90% T1 cm. Astfel, această instalație UV-C atinge o rată de dezinfectare de 99,99%, așa cum este impusă de legislație. Din motive de protecție a mărcii, această instalație nu deține un certificat DVGW, de aceea, în cazuri individuale, trebuie clarificat cu autoritatea sanitară dacă instalația de dezinfectare UV-C poate fi utilizată.
| Hersteller | PURION SRL |
| Typ | PURION 400 |
| Durchsatz | 300 l/h apă potabilă |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 °C până la 40 °C |
| Reaktor | Oțel inoxidabil 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1/2" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 237 x 42 |
| Flanschabstand | 172 mm |
| Gewicht | 1 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 de ore |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 10 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante Beiträge zu PURION 400 110 - 240 V AC OTC
Ghid pentru dezinfectarea cu UVC: Tot ce trebuie să știți - Apă potabilă
Experimentați avantajele dezinfectării cu UVC: fără substanțe chimice, eficient și durabil – pentru apă potabilă fără germeni și sigură în fiecare gospodărie.
Citește mai multSchema de instalare a tratării apei: O privire de ansamblu
Descoperiți elementele cheie ale unei scheme de tratare a apei și importanța acestora pentru apă potabilă pură.
Citește mai multPURION Instalații de dezinfectare: Tratarea eficientă a apei pentru apă potabilă sigură
PURION Instalațiile de dezinfectare UVC asigură apă potabilă fără germeni, fără utilizarea substanțelor chimice și eficient. Fie că este vorba de gospodării sau aplicații mai mari – acestea sunt ușor de instalat, necesită puțină întreținere și oferă igienă de încredere cu siguranță maximă.
Citește mai mult
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION 400 110 - 240 V AC OTC
PURION 400 110 - 240 V AC OTC
Dieses Produkt
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Consum de energie | — | — | — | — | — |
| Debit de apă | — | — | — | — | — |
| Dimensiuni | — | — | — | — | — |
| Nivel de siguranță | — | — | — | — | — |
| Debit minim | — | — | — | — | — |
| Număr recomandat de persoane | — | — | — | — | — |
| Prefiltrare | — | — | — | — | — |
| Piese de schimb incluse | — | — | — | — | — |
| Funcția pompei | — | — | — | — | — |
| Preis | CHF 419.00 | CHF 489.00 | CHF 499.00 | CHF 1,129.00 | CHF 1,236.00 |
Häufig gestellte Fragen zu PURION 400 110 - 240 V AC OTC
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

