PURION IBC Universal 36W OTC SPL BS
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Det PURION IBC Tank Set 36W finner sin anvendelse ved klart vann. Det beskytter tanken mot forurensninger, for eksempel dannelsen av en biofilm. Spesielt blir innkommende luft ved vannuttak desinfisert i tanken, noe som raskt kan forårsake forurensninger. Dette settet er spesielt nyttig i kombinasjon med gjennomstrømningsanlegg fra PURION, da det både beskytter tanken mot sterk forurensning og behandler vannet til drikkevannskvalitet ved uttak.
Egenskaper til PURION IBC Tank Set 36W:
Plus (OTC/Levetidsovervåking)
Full kontroll over lampen ved hjelp av den integrerte levetidsovervåkingen, som signaliserer når den garanterte levetiden på 10.000 driftstimer er utløpt og lampen må skiftes.
Splintbeskyttelse
Beskyttelsesglasset er i tillegg belagt med et teflonlag slik at det ved en ulykke, for eksempel under rengjøring, ikke oppstår glasskår, og dermed effektivt beskytter tanken mot forurensning og mennesker mot skader
Sikkerhetssystem
Dykkestråleren er i tillegg sikret med 3 metallstenger, slik at den er stiv og kan henges fritt i tanken.
Innstikkdybde
Innstikkdybden til dette anlegget er 920 mm og er dermed egnet for klart vann i alle tankstørrelser.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION IBC UV Set 36 W Universal |
| Durchsatz | avhengig av mediet og den geometriske strukturen til beholderen er en beregning nødvendig |
| Gewicht | 2,5 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 timer |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110-240 V/24 V 50/60 Hz |
| Leistung | 36 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
| Befestigung | Universell feste for fleksibel montering |
| Durchmesser Quarzrohr | Ø 23 mm |
Interessante Beiträge zu PURION IBC Universal 36W OTC SPL BS
Guide: UVC-desinfeksjon for tankdesinfisering – Funksjonsmåte, utfordringer og optimale løsninger
Tankdesinfeksjon er essensiell, da stillestående vann fremmer bakterievekst. UVC-desinfeksjon er effektiv, men bør kombineres med gjennomstrømningsdesinfeksjon og filtrering – for maksimal vannkvalitet og sikkerhet.
Mehr lesen
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION IBC Universal 36W OTC SPL BS
PURION IBC Universal 36W OTC SPL BS
Dieses Produkt
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|
| Strømforbruk | — | — | — | — |
| Bruksformål | — | — | — | — |
| Nedsenkningslengde | — | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — | — |
| Preis | 759,62€ | 683,55€ | 824,82€ | 846,56€ |
Häufig gestellte Fragen zu PURION IBC Universal 36W OTC SPL BS
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

