PURION 2000 OPD
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Matvaregodkjent rustfritt stål
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Med magnetventil
- Permanent overvåking av UV-C ytelse
- Intensitet LED-indikatorer (grønn/gul/rød)
- Automatisk avstenging når strømmen faller
- Strømløs magnetventil beskytter selv ved strømbrudd
- Maksimal effektivitet og brukervennlighet
Anlegget PURION 2000 er tilgjengelig i elektropolert rustfritt stål. Det brukes til desinfisering av drikkevann for gjennomstrømningskapasiteter opp til 2000 l/t og en transmisjon (eller også uklarhet) av vannet på minst 90% per cm. De brukte UV-lampene kjennetegnes av lang levetid, høy desinfeksjonseffektivitet og lavt energiforbruk. Strømforsyningen skjer med 230 V/50 Hz eller 110 V/60 Hz.
Den kompakte konstruksjonen tillater enkel og verktøyfri fjerning av lampene og lampeskift, for eksempel ved slutten av lampens levetid. For rengjøringsformål kan kvartsdykkerrøret også demonteres eller monteres uten verktøy. Vannet som skal behandles strømmer gjennom huset og ledes målrettet langs kvartsdykkerrøret, der lampen er montert. Den lave vannfilmtykkelsen på bare 7,5 mm, her menes avstanden mellom UV-lysutgangen på kvartsrørets overflate og husets innside, garanterer en optimal gjennomtrengning av vannet med UV-lys.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2000 |
| Durchsatz | 2.000 l/h drikkevann |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 8 °C til 40 °C |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 578 x 42 |
| Flanschabstand | 500 mm |
| Gewicht | 2,8 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 t |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 48 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 2000 OPD
Veiledning om UVC-desinfeksjon: Alt du trenger å vite - Drikkevann
Opplev fordelene med UVC-desinfeksjon: Kjemikaliefri, effektiv og bærekraftig – for bakteriefritt og trygt drikkevann i alle husholdninger.
Mehr lesenInstallasjonsskjema for vannbehandling: En oversikt
Oppdag nøkkelingrediensene i et vannbehandlingsskjema og deres betydning for rent drikkevann.
Mehr lesenPURION Desinfeksjonsanlegg: Effektiv vannbehandling for trygt drikkevann
PURION UVC-desinfeksjonsanlegg sørger for kimfritt drikkevann uten kjemikalier og effektivt. Enten for husholdninger eller større anvendelser – de er enkle å installere, krever lite vedlikehold og gir pålitelig hygiene med maksimal sikkerhet.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 2000 OPD
PURION 2000 OPD
Dette produktet
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|
| Strømforbruk | — | — | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — | — | — |
| Dimensjoner | — | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — | — |
| Minimum gjennomstrømning | — | — | — | — |
| Anbefalt antall personer | — | — | — | — |
| Forfiltrering | — | — | — | — |
| Reservedeler inkludert | — | — | — | — |
| Pris | 7.996,00 kr | 13.473,00 kr | 7.912,00 kr | 6.311,00 kr |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 2000 OPD
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

