PURION 2501 DUAL OTC Plus
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Matvaregodkjent rustfritt stål
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Gjestene på et hotellkompleks ønsker å finne et basseng i perfekt stand. For å oppnå dette, tilsettes ofte mange kjemikalier som klor, flokkulering, pH-økere og -senkere til bassengvannet. En alternativ metode til denne kjemiske løsningen er rengjøring ved hjelp av den fysiske prosessen med UV-C-desinfeksjon. Her blir DNA fra alger og bakterier målrettet oppløst slik at de dør. Ved hjelp av PURION 2501 Dual, som er basert på konseptet til PURION 2501, kan denne metoden brukes perfekt for bassenger opptil 100m³. Brukerne av bassenget svømmer ikke lenger i kjemikalier, men i naturlig klart og rent vann. Ubehagelige effekter, som de berømte røde øynene eller kløende hud, kan unngås. Og gjestene på hotellkomplekset kommer garantert gjerne tilbake. PURION 2501 Dual er lønnsom ikke bare for gjestene, men også for eieren. På lang sikt er kjemikalier veldig dyre, men de løpende kostnadene for et UV-C-desinfeksjonsanlegg er oversiktlige. For den perfekte badegleden er det derfor fra et økonomisk og økologisk perspektiv ingenting bedre enn rengjøring av bassenget med UV-C-desinfeksjonsanlegget PURION 2501 Dual.
Gjennom en bredspenningsballast er dette anlegget designet for et spenningsområde på 85-264V og kan dermed brukes i mange forskjellige land. Anlegget er utstyrt med en europlugg og kan i tillegg brukes med en adapter (ikke inkludert) for andre pluggetyper.
For å holde et basseng fri for alger permanent, er riktig koordinering mellom pumpe og UV-C-anlegg nødvendig. Det gjelder at minst tre ganger bassenginnholdet strømmer gjennom UV-C-anlegget per dag. Den maksimale strømningshastigheten på 20m³/t bør ikke overskrides, da dette fører til at vannet ikke lenger blir riktig desinfisert. I visse tilfeller er det nødvendig å la anlegget gå lenger: Dette er spesielt nødvendig etter større regnskyll eller hvis vannet har stått i bassenget over vinteren.
Ved en ugunstig startposisjon med veldig mange alger kan det være fordelaktig å bruke et biologisk flokkulering for å støtte UV-C-anlegget.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2501 DUAL |
| Durchsatz | 20 m³/h |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 °C til 40 °C |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1 1/2" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 85 (2x) |
| Flanschabstand | 810 mm |
| Gewicht | 11 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 t |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W (2x) |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 2501 DUAL OTC Plus
Guide: UVC-desinfeksjon i bassengområdet – installasjon, effekt og fordeler
UVC-desinfeksjon i bassenget reduserer effektivt bakterier og alger – helt uten aggressiv kjemi. Det forbedrer vannkvaliteten merkbart, skåner hud og øyne, og kan enkelt integreres i eksisterende filtersystemer.
Mehr lesenUV-anlegg for bassenger: Enkelt og effektivt
Et rent basseng takket være UV-desinfeksjonsanlegg. Finn ut hvordan du sikrer krystallklart vann og en forfriskende badeopplevelse.
Mehr lesenKundeintervju - et privat basseng med PURION UVC-behandling
Herr Reitmajer bruker UV Concepts' vannrensesystem for miljøvennlig bassengrengjøring og roser produktkvaliteten og kundeservicen.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 2501 DUAL OTC Plus
PURION 2501 DUAL OTC Plus
Dette produktet
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|
| Anbefalt bassengstørrelse | — | — | — | — |
| Strømforbruk | — | — | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — | — |
| Anleggstype | — | — | — | — |
| Pris | 856.600 Ft | 4.858.800 Ft | 3.533.600 Ft | 997.900 Ft |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 2501 DUAL OTC Plus
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

