PURION 2500 H DUAL Grunnleggende
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Matvaregodkjent rustfritt stål
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Med magnetventil
- Permanent overvåking av UV-C ytelse
- Intensitet LED-indikatorer (grønn/gul/rød)
- Automatisk avstenging når strømmen faller
- Strømløs magnetventil beskytter selv ved strømbrudd
- Maksimal effektivitet og brukervennlighet
Mange overskrifter de siste månedene og årene viser gjentatte ganger til problemet med legionella. Disse bakteriene trives spesielt godt i varmtvannskretser, noe som har ført til at dusjing har blitt forbudt av helsemyndighetene i enkelte leiligheter. I denne svært irriterende situasjonen for leietakere, kan PURION 2500 H gi en løsning. Utleieren sparer mye kostnader ved å bruke dette anlegget i stedet for å varme opp vannet til 70°C med ekstremt høye kostnader. Prinsippet for UV-C-desinfeksjon er basert på at DNA fra legionella oppløses og at de blir fullstendig pålitelig drept. Lave energikostnader og relativt rimelige erstatningslampekostnader skåner lommeboken. På grunn av det spesielle designet kan UV-C-lampen i dette anlegget byttes ut i drift, noe som imidlertid på grunn av den lange levetiden sjelden vil være nødvendig. Med en kapasitet på 5.000 l/t, kan dette UV-C-anlegget også forsyne større leiegårder problemfritt med legionellafritt vann.
Gjennom et vidspenningsforkoblingsapparat er dette anlegget designet for et spenningsområde på 85-264V og kan dermed brukes i mange forskjellige land. Anlegget er utstyrt med en europlugg og kan i tillegg brukes med en adapter (ikke inkludert) for andre pluggetyper.
Dette UV-C-desinfeksjonsanlegget fra PURION oppfyller alle tekniske krav i drikkevannsforskriften. Det brukte rustfrie stålet 1.4571 brukes også i næringsmiddelindustrien og oppfyller dermed normen. Ved å overholde den foreskrevne maksimale gjennomstrømningsmengden, oppnås den nødvendige UV-C-dosen på 400 J/m² ved en UV-C-transmisjon på 90% T1 cm. Dermed oppnår dette UV-C-anlegget en desinfeksjonsrate på 99,99% som lovgiver krever. Av varemerkebeskyttelsesårsaker har dette anlegget ikke et DVGW-sertifikat, derfor må det i enkelte tilfeller avklares med helsemyndighetene om UV-C-desinfeksjonsanlegget kan brukes.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 timer DUAL |
| Durchsatz | 10.000 l/t drikkevann |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 °C til 90 °C |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 6 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 8.000 t |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 106 W (2x) |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 2500 H DUAL Grunnleggende
UVC-desinfeksjon for legionellaforebygging – Funksjonsmåte, fordeler og sammenligning med andre metoder
UVC-desinfeksjon tilbyr en kjemikaliefri løsning for legionellaforebygging i varmtvannssystemer. Den virker pålitelig mot bakterier i vannet og støtter bærekraftig beskyttelse mot legionærsykdom.
Mehr lesenUV-anlegg mot legionella: Sikkerhet og effektivitet
UV-anlegget: Din miljøvennlige løsning mot legionella i varmtvannssystemer. Bekreftet av DVGW arbeidsblad W551.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 2500 H DUAL Grunnleggende
PURION 2500 H DUAL Grunnleggende
Dette produktet
|
|
| |
|---|---|---|---|
| Strømforbruk | — | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — | — |
| Dimensjoner | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — |
| Minimumsgjennomstrømning | — | — | — |
| Anbefalt antall personer | — | — | — |
| Forfiltrering | — | — | — |
| Reservedeler inkludert | — | — | — |
| Pris | 779.000 Ft | 1.011.900 Ft | 393.800 Ft |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 2500 H DUAL Grunnleggende
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

