PURION 2500 36 W OTC
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Matvaregodkjent rustfritt stål
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Med magnetventil
- Permanent overvåking av UV-C ytelse
- Intensitet LED-indikatorer (grønn/gul/rød)
- Automatisk avstenging når strømmen faller
- Strømløs magnetventil beskytter selv ved strømbrudd
- Maksimal effektivitet og brukervennlighet
Med PURION 2500 36W kan opptil 10 personer pålitelig forsynes med ferskt desinfisert drikkevann. Spesielt med økende vannpriser og tilkoblingsavgifter er dette ikke bare egnet for små anlegg. Med en kapasitet på 2.500 l/t er PURION 2500 36W, målt etter strømkostnadene, et svært effektivt UV-C-desinfeksjonsanlegg. Den fysiske prosessen endrer verken smaken eller lukten av drikkevannet. Dette anlegget dreper bakterier og virus, og det gjør det grundig og pålitelig. Lave kostnader for erstatningslamper, lang levetid for stråler og en vedlikeholdsfri drift avrunder dette høykvalitets UV-C-anlegget. Det verdifulle rustfrie stålet som utsiden består av, brukes også i næringsmiddelindustrien og er derfor ideelt for drikkevann. Ved selvforsyning med drikkevann fra brønner, sisterner, innsjøer eller elver, er det uunnværlig å installere et UV-C-desinfeksjonsanlegg som allrounderen PURION 2500 36W i vannbehandlingskjeden.
Med et vidspenningsballast er dette anlegget designet for et spenningsområde på 85-264V og kan dermed brukes i mange forskjellige land. Anlegget er utstyrt med en europlugg og kan også, med en adapter (ikke inkludert), brukes for andre pluggtyper.
Denne UV-C-desinfeksjonsanlegget fra PURION oppfyller alle tekniske krav i drikkevannsforskriften. Det brukte rustfrie stålet 1.4571 brukes også i næringsmiddelindustrien og oppfyller dermed normen. Ved å overholde den foreskrevne, maksimale gjennomstrømningsmengden, oppnås den nødvendige UV-C-dosen på 400 J/m² ved en UV-C-transmisjon på 90% T1 cm. Dermed oppnår dette UV-C-anlegget en desinfeksjonsrate på 99,99%, som lovgiver krever. Av varemerkebeskyttelsesmessige grunner har dette anlegget ikke et DVGW-sertifikat, derfor må det i enkelte tilfeller avklares med helsemyndighetene om UV-C-desinfeksjonsanlegget kan brukes.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 36W |
| Durchsatz | 2.500 l/t drikkevann |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 ºC til 40 ºC |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 3,4 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10 000 t |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 36 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 2500 36 W OTC
Veiledning om UVC-desinfeksjon: Alt du trenger å vite - Drikkevann
Opplev fordelene med UVC-desinfeksjon: Kjemikaliefri, effektiv og bærekraftig – for bakteriefritt og trygt drikkevann i alle husholdninger.
Mehr lesenInstallasjonsskjema for vannbehandling: En oversikt
Oppdag nøkkelingrediensene i et vannbehandlingsskjema og deres betydning for rent drikkevann.
Mehr lesenPURION Desinfeksjonsanlegg: Effektiv vannbehandling for trygt drikkevann
PURION UVC-desinfeksjonsanlegg sørger for kimfritt drikkevann uten kjemikalier og effektivt. Enten for husholdninger eller større anvendelser – de er enkle å installere, krever lite vedlikehold og gir pålitelig hygiene med maksimal sikkerhet.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 2500 36 W OTC
PURION 2500 36 W OTC
Dette produktet
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Strømforbruk | — | — | — | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — | — | — | — |
| Dimensjoner | — | — | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — | — | — |
| Minimum gjennomstrømning | — | — | — | — | — |
| Anbefalt antall personer | — | — | — | — | — |
| Forfiltrering | — | — | — | — | — |
| Reservedeler inkludert | — | — | — | — | — |
| Pris | 291.000 Ft | 335.800 Ft | 335.800 Ft | 524.100 Ft | 241.700 Ft |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 2500 36 W OTC
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

