PURION 2501 OTC Plus
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Rustfritt stål godkjent for mat
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Rengjøring av et basseng er en avgjørende forutsetning for å unngå at vannet i et dyrt betalt basseng raskt blir grønt og dermed mister gleden ved å svømme. Det finnes ulike tilnærminger til rengjøring, den mest kjente er kjemisk rengjøring med klor. Ved denne metoden brukes ikke bare kjemikaliet klor, men også pH-hevere og -senkere samt flokkuleringsmidler. Disse kjemikaliene påvirker ikke bare algene, men også mennesker: Røde, brennende øyne fra svømmebassenget er kjent for alle. Med PURION 2501 kan bassenget rengjøres på en annen, betydelig mer moderne måte. Den fysiske prosessen med UV-C-desinfeksjon ødelegger DNA-forbindelsene til algene og bakteriene, og det døde materialet fanges opp av tilbakespylings- eller sandfilter. Denne metoden skåner helse, miljø og lommeboken drar nytte av lave etterkostnader. Med PURION 2501 kan et basseng på opptil 50m³ rengjøres svært effektivt, og det med hensyn til økologiske og økonomiske aspekter.
Gjennom en bredspenningsballast er dette anlegget designet for et spenningsområde på 85-264V og kan derfor brukes i mange forskjellige land. Anlegget er utstyrt med en Europlugg og kan i tillegg brukes med en adapter (ikke inkludert) for andre pluggetyper.
For å holde et basseng permanent fritt for alger, er riktig avstemming mellom pumpe og UV-C-anlegg nødvendig. Det gjelder at minst tre ganger bassengvolumet skal strømme gjennom UV-C-anlegget per dag. Den maksimale gjennomstrømningskapasiteten på 14m³/h bør ikke overskrides, da dette fører til at vannet ikke blir korrekt desinfisert. I visse tilfeller er det nødvendig å la anlegget gå lenger: Dette er spesielt nødvendig etter større regnskyll eller når vannet har stått i bassenget over vinteren.
Ved en ugunstig startposisjon med svært mange alger kan det være fordelaktig å bruke et biologisk flokkuleringsmiddel for å støtte UV-C-anlegget.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2501 |
| Durchsatz | 14 m³/h |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 °C til 40 °C |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1 1/2" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 85 |
| Flanschabstand | 810 mm |
| Gewicht | 5,5 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 timer |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 2501 OTC Plus
Guide: UVC-desinfeksjon i bassengområdet – installasjon, effekt og fordeler
UVC-desinfeksjon i bassenget reduserer effektivt bakterier og alger – helt uten aggressiv kjemi. Det forbedrer vannkvaliteten merkbart, skåner hud og øyne, og kan enkelt integreres i eksisterende filtersystemer.
Mehr lesenUV-anlegg for bassenger: Enkelt og effektivt
Et rent basseng takket være UV-desinfeksjonsanlegg. Finn ut hvordan du sikrer krystallklart vann og en forfriskende badeopplevelse.
Mehr lesenKundeintervju - et privat basseng med PURION UVC-behandling
Herr Reitmajer bruker UV Concepts' vannrensesystem for miljøvennlig bassengrengjøring og roser produktkvaliteten og kundeservicen.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 2501 OTC Plus
PURION 2501 OTC Plus
Dette produktet
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Anbefalt bassengstørrelse | — | — | — | — | — |
| Strømforbruk | — | — | — | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — | — | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — | — | — | — |
| Anleggstype | — | — | — | — | — |
| Pris | 919,00€ | 3.447,46€ | 1.069,00€ | 1.378,29€ | 2.228,96€ |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 2501 OTC Plus
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

