PURION 2500 36 W DUAL ESM
Auf Lager verfügbar
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktsammendrag
Produktsammendrag
✓ Pålitelig kvalitet ✓ Tilgang til reservedeler ✓ Mer enn 15 års erfaring ✓ Rustfritt stål som er trygt for mat
Leveringsomfang
Leveringsomfang
Om Purion
Om Purion
PURION GmbH – Made in Germany siden 2006
PURION GmbH har siden 2006 utviklet og produsert høykvalitets UV-C-desinfeksjonsanlegg i Tyskland. Selskapet står for langvarig kvalitet, effektiv teknologi og pålitelig vannbehandling på høyeste nivå.
Som offisiell distribusjonspartner tilbyr UV Concept ikke bare tilgang til de velprøvde PURION-systemene, men også solid rådgivning, individuell tilpasning og personlig support – fra valg til igangkjøring.
Tilgjengelige overvåkingsnivåer for dette produktet
Våre UV-C-systemer tilbyr ulike overvåkingsnivåer som er skreddersydd for hvert enkelt behov.
Uten overvåkingsnivå
- Manuell inspeksjon er nødvendig
- Kan brukes uavhengig av teknologi
Med magnetventil
- Permanent overvåking av UV-C ytelse
- Intensitet LED-indikatorer (grønn/gul/rød)
- Automatisk avstenging når strømmen faller
- Strømløs magnetventil beskytter selv ved strømbrudd
- Maksimal effektivitet og brukervennlighet
PURION 2500 36W Dual anlegget desinfiserer drikkevann målrettet ved hjelp av den fysiske metoden for UV-C-desinfeksjon. Bakterier og virus blir målrettet drept, det tilsettes ingen tilsetningsstoffer til vannet, og viktige ingredienser som mineraler fjernes ikke, og det forblir helt smak- og luktfritt. PURION 2500 36W Dual er basert på to anlegg av typen PURION 2500 36W, som er koblet i serie. På grunn av den lengre oppholdstiden for vannet, dobles den maksimale ytelsen til dette anlegget til 5.000 l/t. Dette er tilstrekkelig til å forsyne et flerfamiliehus med opptil 20 personer med ferskt desinfisert drikkevann. Sammenlignet med denne ytelsen er energikostnadene ekstremt lave, og på grunn av den lange levetiden til lampene veier de lave kostnadene for reservepærer enda mindre. I store husholdninger er feilfri og korrekt desinfeksjon av drikkevann svært viktig, og PURION 2500 36W Dual utfører denne oppgaven for deg.
Med en bredspenningsforsats er dette anlegget designet for et spenningsområde på 85-264V og kan derfor brukes i mange forskjellige land. Anlegget er utstyrt med en europlugg og kan i tillegg brukes med en adapter (ikke inkludert) for andre plugger.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 36W DUAL |
| Durchsatz | 5.000 l/h drikkevann |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 2 ºC til 40 ºC |
| Reaktor | Rustfritt stål 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 (2x) |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 7 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 t |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 36 W (2x) |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante innlegg om PURION 2500 36 W DUAL ESM
Veiledning om UVC-desinfeksjon: Alt du trenger å vite - Drikkevann
Opplev fordelene med UVC-desinfeksjon: Kjemikaliefri, effektiv og bærekraftig – for bakteriefritt og trygt drikkevann i alle husholdninger.
Mehr lesenInstallasjonsskjema for vannbehandling: En oversikt
Oppdag nøkkelingrediensene i et vannbehandlingsskjema og deres betydning for rent drikkevann.
Mehr lesen
Flere produkter sammenlignet med PURION 2500 36 W DUAL ESM
PURION 2500 36 W DUAL ESM
Dette produktet
|
| |
|---|---|---|
| Strømforbruk | — | — |
| Vanngjennomstrømning | — | — |
| Dimensjoner | — | — |
| Sikkerhetsnivå | — | — |
| Minimumsgjennomstrømning | — | — |
| Anbefalt antall personer | — | — |
| Forfiltrering | — | — |
| Reservedeler inkludert | — | — |
| Pris | 3.562,42€ | 1.780,63€ |
Ofte stilte spørsmål vedr PURION 2500 36 W DUAL ESM
Her finner du svar på de oftest stilte spørsmålene om produktet vårt.

