PURION 2000 reseptivapaa
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
✓ Luotettava laatu ✓ Pääsy varaosiin ✓ Yli 15 vuoden kokemus ✓ Ruostumaton teräs, joka soveltuu elintarvikekäyttöön
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Mit Sensorüberwachung
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Leistungsintensität (Grün/Gelb/Rot)
- Sofortige Erkennung von Verschmutzungen oder Leistungsabfall
- Optimale Kontrolle ohne zusätzlichen Aufwand
Mit Magnetventil
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Intensität (Grün/Gelb/Rot)
- Automatische Abschaltung bei Leistungsabfall
- Stromloses Magnetventil schützt auch bei Stromausfall
- Maximale Effizienz und Benutzerfreundlichkeit
Laite PURION 2000 on saatavana sähkökiillotetusta ruostumattomasta teräksestä. Sitä käytetään juomaveden desinfiointiin virtauskapasiteetilla jopa 2000 l/h ja veden läpäisevyydellä (tai sameudella) vähintään 90 % per cm. Käytetyt UV-lamput erottuvat pitkällä käyttöiällä, korkealla desinfiointiteholla ja alhaisella energiankulutuksella. Virransyöttö tapahtuu 230 V/50 Hz tai 110 V/60 Hz.
Kompakti rakenne mahdollistaa lampun helpon ja työkaluttoman poistamisen ja vaihtamisen esimerkiksi lampun käyttöiän lopussa. Puhdistustarkoituksiin kvartsisukellusputki voidaan myös purkaa tai koota ilman työkaluja. Käsiteltävä vesi virtaa kotelon läpi ja ohjataan kvartsisukellusputken ohi, johon lamppu on asennettu. Vain 7,5 mm:n paksuinen vesikalvo, tarkoittaen etäisyyttä kvartsiputken pinnan UV-valon ulostulon ja kotelon sisäseinän välillä, takaa optimaalisen veden läpäisyn UV-valolla.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2000 |
| Durchsatz | 2.000 l/h juomavettä |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 8 °C - 40 °C |
| Reaktor | Ruostumaton teräs 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 578 x 42 |
| Flanschabstand | 500 mm |
| Gewicht | 2,8 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10 000 h |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 48 W |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Interessante Beiträge zu PURION 2000 reseptivapaa
Opas UVC-desinfioinnista: Kaikki, mitä sinun tarvitsee tietää - Juomavesi
Koe UVC-desinfioinnin edut: kemikaaliton, tehokas ja kestävä – bakteerittomaan ja turvalliseen juomaveteen jokaisessa kotitaloudessa.
Lue lisääAsennuskaavio vedenkäsittelylle: Yleiskatsaus
Tutustu vedenkäsittelyjärjestelmän keskeisiin osiin ja niiden merkitykseen puhtaan juomaveden kannalta.
Lue lisääPURION Desinfiointilaitteet: Tehokas vedenkäsittely turvallisen juomaveden saamiseksi
PURION UVC-desinfiointilaitteet varmistavat kemikaalittomasti ja tehokkaasti bakteerittoman juomaveden. Olipa kyseessä kotitaloudet tai suuremmat sovellukset – ne ovat helppoja asentaa, vähähuoltoisia ja tarjoavat luotettavaa hygieniaa maksimaalisella turvallisuudella.
Lue lisää
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION 2000 reseptivapaa
PURION 2000 reseptivapaa
Dieses Produkt
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Sähkönkulutus | — | — | — | — | — |
| Veden virtausnopeus | — | — | — | — | — |
| Mitat | — | — | — | — | — |
| Turvallisuustaso | — | — | — | — | — |
| Vähimmäisvirtaus | — | — | — | — | — |
| Suositeltu henkilömäärä | — | — | — | — | — |
| Esisuodatus | — | — | — | — | — |
| Varaosat sisältyvät | — | — | — | — | — |
| Preis | 8,598.00 kr | 12,196.00 kr | 20,550.00 kr | 8,039.00 kr | 9,569.00 kr |
Häufig gestellte Fragen zu PURION 2000 reseptivapaa
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

