PURION Esisuodatin aktiivihiili
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Tämä kolmiosainen vedensuodatin, jossa on integroitu aktiivihiilisuodatin, mahdollistaa veden nopean ja tehokkaan puhdistamisen hiilipohjaisista kemikaaleista, kuten asetonista. Korkealaatuisten 1" messinkisten sisäkierteiden ansiosta se on joustavasti integroitavissa ja helppo asentaa yksilölliseen järjestelmääsi. Ilmaventtiilitoiminnon ansiosta suodatin on heti käyttövalmis.
Suodatinpatruunoiden helppo vaihto mahdollistaa nailon- (60 mikronia), muovi- (20 mikronia), jäänpoisto-, kalkinpoisto- sekä aktiivihiilisuodattimien nopean asennuksen tai vaihdon.
Erityistarjouksena tämän suodattimen mukana tulee vastaava kiinnityslevy (sisältäen ruuvit) ja avain suodattimen vaivattomaan avaamiseen.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Durchsatz | 6.000 l/h |
| Wassertemperatur | 0 °C - 50 °C |
| Anschlussaußengewinde | 1" IG messinki |
| Dimensionen (L x B in mm) | 335 x 135 |
| Gewicht | 2,2 kg |
| Filtermedium | Aktiivihiilisuodatin |
| Maximaler Betriebsdruck | 8 baaria |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta PURION Esisuodatin aktiivihiili
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

