PURION 2500 90 W DUAL OPD
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuoteyhteenveto
Tuoteyhteenveto
✓ Luotettava laatu ✓ Pääsy varaosiin ✓ Yli 15 vuoden kokemus ✓ Elintarvikelaatuinen ruostumaton teräs
Toimitussisältö
Toimitussisältö
Tietoa Purionista
Tietoa Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Tälle tuotteelle saatavilla olevat valvontatasot
UV-C-laitteistomme tarjoavat erilaisia valvontatasoja, jotka on sovitettu jokaiseen yksilölliseen tarpeeseen.
Ilman valvontatasoa
- Manuaalinen tarkastus vaaditaan
- Käytettävissä tekniikasta riippumatta
Käyttöiän valvonnalla
- UV-C-lampun käyttöajan automaattinen mittaus
- LED-ilmaisimet tilalle ja esivaroituksille (vihreä/keltainen/punainen)
- Helppo käyttö ilman manuaalista laskemista
Sensorivalvonnalla
- UV-C-tehon jatkuva valvonta
- LED-ilmaisimet tehon voimakkuudelle (vihreä/keltainen/punainen)
- Lian tai tehon laskun välitön havaitseminen
- Optimaalinen hallinta ilman lisävaivaa
Magneettiventtiilillä
- UV-C-tehon jatkuva valvonta
- LED-ilmaisimet voimakkuudelle (vihreä/keltainen/punainen)
- Automaattinen sammutus tehon laskiessa
- Virraton magneettiventtiili suojaa myös sähkökatkon aikana
- Maksimaalinen tehokkuus ja käyttäjäystävällisyys
Kokonaiskapasiteetiltaan 8 000 l/h PURION 2500 90W Dual on erittäin suuri UV-C-desinfiointilaite, jota käytetään erityisesti hotelleissa ja suurissa kerrostaloissa. Tekninen perusta tälle laitteelle on kaksi tavallista PURION 2500 90W, jotka on kytketty sarjaan. Tämä kaksinkertaistaa veden viipymäajan laitteessa, jolloin voidaan desinfioida enemmän vettä. UV-C-desinfiointimenetelmä hajottaa bakteerien ja virusten DNA-yhteydet, jolloin ne katsotaan kuolleiksi. Maku ja haju pysyvät muuttumattomina ja veden koostumus säilyy. Tässä vähähuoltoisessa ja luotettavassa UV-C-desinfiointilaitteessa lamput voidaan vaihtaa helposti käytön aikana. Tällainen vaihto on harvinaista, koska lampuilla on erittäin pitkä käyttöikä. PURION 2500 90W Dual antaa asiakkaille ja vuokralaisille varmuuden puhtaan ja bakteerittoman veden juomisesta.
Laaja jännitealueen esivaiheen ansiosta tämä laite on suunniteltu jännitealueelle 85-264V ja sitä voidaan käyttää monissa eri maissa. Laite on varustettu eurooppalaisella pistokkeella ja sitä voidaan käyttää myös muiden pistoketyyppien kanssa adapterin (ei sisälly) avulla.
Tämä laite on virtauslaite. Se tarvitsee pienen, jatkuvan vesivirran, koska UV-C-lamppu lämmittää vettä niin paljon, että UV-C-lampun käyttöikä voi heikentyä.
Tämä PURION UV-C-desinfiointilaite täyttää kaikki juomavesiasetuksen tekniset vaatimukset. Käytetty ruostumaton teräs 1.4571 käytetään myös elintarviketeollisuudessa ja täyttää siten normin. Noudattamalla määrättyä, enimmäisvirtausmäärää saavutetaan vaadittu UV-C-annos 400 J/m² UV-C-läpäisyllä 90% T1 cm. Näin tämä UV-C-laite saavuttaa 99,99% desinfiointiasteen, jonka lainsäätäjä määrää. Tavaramerkkisuojasyistä tällä laitteella ei ole DVGW-sertifikaattia, joten yksittäistapauksissa on selvitettävä terveysviranomaisten kanssa, voidaanko UV-C-desinfiointilaitetta käyttää.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 90W DUAL |
| Durchsatz | 8.000 l/h juomavettä |
| UVC-Transmission | 90% T1 cm |
| Wassertemperatur | 8 °C - 40 °C |
| Reaktor | Ruostumaton teräs 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 (2x) |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 7 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10 000 h |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W (2x) |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 baaria |
Mielenkiintoisia artikkeleita aiheesta PURION 2500 90 W DUAL OPD
Opas UVC-desinfioinnista: Kaikki, mitä sinun tarvitsee tietää - Juomavesi
Koe UVC-desinfioinnin edut: kemikaaliton, tehokas ja kestävä – bakteerittomaan ja turvalliseen juomaveteen jokaisessa kotitaloudessa.
Lue lisääAsennuskaavio vedenkäsittelylle: Yleiskatsaus
Tutustu vedenkäsittelyjärjestelmän keskeisiin osiin ja niiden merkitykseen puhtaan juomaveden kannalta.
Lue lisää
Muita tuotteita verrattuna tuotteeseen PURION 2500 90 W DUAL OPD
PURION 2500 90 W DUAL OPD
Tämä tuote
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Sähkönkulutus | — | — | — | — | — |
| Veden virtausnopeus | — | — | — | — | — |
| Mitat | — | — | — | — | — |
| Turvallisuustaso | — | — | — | — | — |
| Vähimmäisvirtaus | — | — | — | — | — |
| Suositeltu henkilömäärä | — | — | — | — | — |
| Esisuodatus | — | — | — | — | — |
| Varaosat sisältyvät | — | — | — | — | — |
| Hinta | 15.882,00 kr | 15.622,00 kr | 15.622,00 kr | 13.451,00 kr | 8.415,00 kr |
Usein kysytyt kysymykset tuotteesta PURION 2500 90 W DUAL OPD
Täältä löydät vastaukset yleisimpiin tuotettamme koskeviin kysymyksiin.

