AIRPURION 90 W kostea
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Ilman ja pintojen desinfiointiin soveltuu AIRPURION-sarja, jonka lamput voidaan käyttää suoraan tai epäsuorasti. Takapuoli on päällystetty kiillotetulla alumiinilla, mikä mahdollistaa ihanteellisen suorituskyvyn hyödyntämisen. Mikro-organismien DNA:n hajoamisen kautta UV-C-desinfiointilaite tarjoaa optimaalisen desinfioinnin bakteereista, bakteereista ja viruksista. Tehokkaat PURION UV-C-lamput toimivat korkealla hyötysuhteella ja niiden käyttöikä on erittäin pitkä, 10 000 tuntia. Tätä laitetta voidaan käyttää vain tiloissa, joissa ei ole ihmisiä tai eläimiä. Lue varoitukset tästä.
Humid-versiossa Airpurion-laitteet soveltuvat myös käytettäväksi kosteissa tiloissa. Tällöin UV-C-lamppu sijaitsee upotettavassa putkijärjestelmässä, joka suojaa elektroniikkaa kosteudelta. Koska upotettava putkijärjestelmä on myös kvartsilasista, ei ole suorituskyvyn menetystä verrattuna Dry-versioon.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | AIRPURION 90 W kostea |
| Gewicht | 3 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10 000 h |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W |
| Absicherung | 10 A |
| Bestrahlungsbreite | 750 mm |
| Desinfektionsgrad 88% | n. 50 m³ tilavuus |
| Desinfektionsgrad 80% | n. 100 m³ tilavuus |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 1000 x 67 x 100 |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta AIRPURION 90 W kostea
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

