PURION UVC Box Medium V2A Ultra
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Arkipäivän esineet, kuten älypuhelimet, lompakot, avaimet, kellot tai silmälasit saavat liian vähän huomiota hygienian suhteen. Kädet altistuvat koko päivän ajan monenlaisille bakteereille. Toimistossa, lähijunassa, lääkärissä, ravintoloissa tai kätellessä. Nämä bakteerit siirtyvät jatkuvasti eniten käytetyille esineille arjessa. Tämän vuoksi käsienpesu on yleensä hyödytöntä, esimerkiksi kun älypuhelinta käytetään heti uudelleen. PURION UVC BOX:in avulla nämä esineet voidaan nyt desinfioida helposti ja nopeasti ilman suurta vaivannäköä. Vähentämällä bakteerikuormitusta tehdään näin tehokas panos sairauksien tarttumisen estämiseksi.
Tämä PURION UVC Boxin premium-versio on valmistettu V2A ruostumattomasta teräksestä ja täyttää siten korkeimmat vaatimukset. Asennettu käyttöiän valvonta ilmoittaa, milloin lamppu on vaihdettava.
Arkipäivän esineiden desinfiointiin ja sterilointiin PURION UVC BOX Medium -sarja on optimaalinen. UV-C valo tappaa luotettavasti bakteerit, virukset ja bakteerit hajottamalla näiden mikro-organismien DNA-yhdisteet.
PURION UVC BOX Dual Medium erottuu yksinkertaisella ja vaivattomalla käsittelyllään. Alhainen virrankulutus, pitkä lampun käyttöikä ja vähäinen huoltotarve täydentävät korkealaatuista UV-C-laitetta.
Olipa kyseessä toimisto tai koti, PURION UVC BOX Dual Medium on Saksassa valmistettu tuote, joka tekee yksinkertaisella muotoilullaan ja asennetulla UV-C-teknologiallaan huipputason laboratoriotekniikasta kaikkien saatavilla.
Tämä PURION UV-C desinfiointilaite koostuu kylmävalssatusta SPCC-teräksestä valmistetusta teräskotelosta, jossa on suljettava lasiovi. Sisällä on kaksi 17 W PURION UV-lamppua optimaalisen desinfiointivaikutuksen saavuttamiseksi. Ohjaus sijaitsee kotelon sisällä.
Tämä kaksoisversio erottuu erityisesti siitä, että esineitä ei tarvitse enää kääntää optimaalisen bakteerien vähentämisen saavuttamiseksi.
Valmistaja suosittelee 10 minuutin säteilyaikaa, jolloin desinfiointiteho on 1.200 J/m². UVC Box toimii joko jatkuvassa käytössä tai sammuu ajastintoiminnon avulla automaattisesti 10 minuutin kuluttua. Näin optimaalinen säteilyaika ei jää huomaamatta.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION UVC BOX Medium V2A |
| Gewicht | 12 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10 000 h |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 2 x 17 W |
| Absicherung | 10 A |
| Desinfektionsleistung | 1.200 J/m² 10 minuutin säteilytyksen aikana |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 600 x 450 x 367 |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta PURION UVC Box Medium V2A Ultra
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

