AIRPURION 17 W kuiva
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Ilman ja pintojen desinfiointiin soveltuu AIRPURION-sarja, jonka lamput voidaan käyttää suoraan tai epäsuorasti. Takapuoli on päällystetty kiillotetulla alumiinilla, mikä mahdollistaa ihanteellisen suorituskyvyn hyödyntämisen. Mikro-organismien DNA:n hajoamisen kautta UV-C-desinfiointilaite tarjoaa optimaalisen desinfioinnin bakteereista, mikrobeista ja viruksista. Tehokkaat PURION UV-C-lamput toimivat korkealla suorituskyvyllä ja niiden käyttöikä on erittäin pitkä, 10 000 tuntia. Tätä laitetta voidaan käyttää vain tiloissa, joissa ei ole ihmisiä tai eläimiä. Lue varoitukset tästä.
AIRPURION-Dry-laitteet on tarkoitettu käytettäväksi kuivissa tiloissa. Tässä tapauksessa UV-C-lamput eivät ole upotettuna putkijärjestelmään, mikä heijastuu edullisempaan hintaan.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | AIRPURION 17 W kuiva |
| Gewicht | 2 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10 000 h |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 17 W |
| Absicherung | 10 A |
| Bestrahlungsbreite | 300 mm |
| Desinfektionsgrad 88% | noin 18 m³ tilavuus |
| Desinfektionsgrad 80% | noin 36 m³ tilavuus |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 700 x 67 x 100 |
Häufig gestellte Fragen zu AIRPURION 17 W kuiva
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

