PURION Esisuodatin 25 mikronia
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Tämä kolmiosainen vedenpuhdistin, jossa on integroitu muovisuodatin, mahdollistaa veden nopean ja tehokkaan puhdistamisen jopa 25 mikronin kokoisista hiukkasista. Poikkeuksellisen hienon suodatuksen vuoksi tätä suodatinta ei voi pestä. Korkealaatuisten 1" messinkisten sisäkierteiden ansiosta se on joustavasti integroitavissa ja helppo asentaa yksilölliseen järjestelmääsi. Tuuletustoiminnon ansiosta suodatin on heti käyttövalmis.
Suodattimien helppo vaihto mahdollistaa nailon- (60 mikronia), muovi- (25 mikronia), raudanpoisto-, kalkinpoisto- sekä aktiivihiilisuodattimien nopean asennuksen tai vaihdon.
Erityisenä tarjouksena tämän suodattimen mukana tulee vastaava kiinnityslevy (sis. ruuvit) ja avain suodattimen vaivattomaan avaamiseen.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Durchsatz | 6.000 l/h |
| Wassertemperatur | 0 °C - 50 °C |
| Anschlussaußengewinde | 1" IG Messinki |
| Dimensionen (L x B in mm) | 335 x 135 |
| Gewicht | 2,2 kg |
| Filtermedium | Muovisuodatin 25 mikronia |
| Maximaler Betriebsdruck | 8 baaria |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta PURION Esisuodatin 25 mikronia
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

