PURION Esisuodatin kalkinpoisto
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Tämä kolmiosainen vedenpuhdistin, jossa on integroitu kalkinpoistosuodatin, mahdollistaa kalkkipitoisuuden kohdennetun alentamisen juomavedessä. Korkea kalkkipitoisuus juomavedessä voi johtaa siihen, että putkistot, venttiilit ja kalliit laitteet, kuten pesukoneet, kalkkeutuvat ja häiritsevät näin vedenkiertoa sekä aiheuttavat taloudellisia vahinkoja. Esimerkkinä mainittakoon vain rikkoutunut pesukone. Laadukkaiden 1" messinkisten sisäkierteiden ansiosta se on joustavasti integroitavissa ja helposti liitettävissä yksilölliseen järjestelmääsi. Kiitos ilmanpoistotoiminnon, suodatin on heti käyttövalmis.
Suodatinpatruunoiden helppo vaihto mahdollistaa nailon- (60 mikronia), muovi- (20 mikronia), raudanpoisto-, kalkinpoisto- sekä aktiivihiilisuodattimien nopean asennuksen tai vaihdon.
Erityistarjouksena tähän suodattimeen sisältyy vastaava kiinnityslevy (sis. ruuvit) ja avain suodattimen vaivattomaan avaamiseen.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Durchsatz | 6.000 l/h |
| Wassertemperatur | 0 °C - 50 °C |
| Anschlussaußengewinde | 1" IG Messinki |
| Dimensionen (L x B in mm) | 335 x 135 |
| Gewicht | 2,2 kg |
| Filtermedium | Kalkinpoistosuodatin |
| Maximaler Betriebsdruck | 8 baaria |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta PURION Esisuodatin kalkinpoisto
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

