PURION UVC Box Small Basic
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Arkipäivän esineet, kuten älypuhelimet, lompakot, avaimet, kellot tai silmälasit saavat liian vähän huomiota hygienian suhteen. Kädet altistuvat koko päivän monenlaisille mikrobeille. Toimistossa, lähijunassa, lääkärissä, ravintoloissa tai kätellessä. Nämä mikrobit siirtyvät jatkuvasti eniten käytetyille esineille arjessa. Tämän vuoksi käsienpesu on yleensä hyödytöntä, esimerkiksi kun älypuhelinta käytetään heti uudelleen. PURION UVC BOX:in avulla nämä esineet voidaan nyt desinfioida helposti ja nopeasti ilman suurta vaivannäköä. Vähentämällä mikrobikuormitusta tehdään tehokas panos sairauksien tarttumisen estämiseksi.
Arkipäivän esineiden desinfiointiin ja sterilointiin PURION UVC BOX SMALL -sarja on optimaalinen valinta. UV-C valo tappaa luotettavasti mikrobit, virukset ja bakteerit hajottamalla näiden mikro-organismien DNA-yhteydet.
PURION UVC BOX SMALL erottuu yksinkertaisella ja vaivattomalla käsittelyllään. Alhainen virrankulutus, pitkä lampun käyttöikä ja vähäinen huoltotarve täydentävät korkealaatuista UV-C-laitetta.
Olipa kyseessä toimisto tai koti, PURION UVC BOX SMALL on tuote, joka on valmistettu Saksassa ja tekee yksinkertaisella muotoilullaan ja sisäänrakennetulla UV-C-teknologiallaan huipputason laboratoriotekniikasta kaikkien saatavilla.
Laaja jännite-etuaste tekee tästä laitteesta sopivan 230V jännitealueelle, ja se on varustettu eurooppalaisella pistokkeella, joten se voidaan käyttää joustavasti.
Tämä PURION UV-C desinfiointilaite koostuu kylmävalssatusta SPCC-teräksestä valmistetusta teräskotelosta, jossa on lukittava lasiovi. Sisällä on 10 W PURION UV-lamppu optimaalisen desinfiointitehon saavuttamiseksi. Ohjaus sijaitsee kotelon sisällä.
PURION UVC Boxin Basic-versiossa on vain päälle- ja poiskytkentätoiminto. Suositellaan vähintään 5 minuutin säteilyaikaa, jolloin saavutetaan 1.440 J/m² desinfiointiteho. Jotta optimaalinen ajankohta ei jää huomaamatta, suositellaan UVC Boxin Plus-versiota.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION UVC-laatikko pieni |
| Gewicht | 7 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10 000 h |
| Anzahl der Strahler | 1 / 2 (Extra) |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 10 W / 2 x 10 W (Extra) |
| Absicherung | 10 A |
| Desinfektionsleistung | 1.440 J/m² 5 minuutin säteilytysajalla |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 312 x 310 x 264 |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta PURION UVC Box Small Basic
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

