PURION Esisuodatin jäänpoisto
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
Tämä kolmiosainen vesisuodatin, jossa on integroitu raudanpoistosuodatin, mahdollistaa raudan määrän vähentämisen juomavedessä. Korkea rautapitoisuus voi olla haitallista vesiasennuksille ja lisäksi se vähentää UV-C-läpäisyä, joten myös UV-C-desinfiointi ei toimi moitteettomasti. Korkealaatuisten 1" messinkisten sisäkierteiden ansiosta se on joustavasti integroitavissa ja helppo asentaa yksilölliseen järjestelmääsi. Kiitos ilmanpoistotoiminnon, suodatin on heti käyttövalmis.
Suodatinpatruunoiden helppo vaihto mahdollistaa nailon- (60 mikronia), muovi- (20 mikronia), raudanpoisto-, kalkinpoisto- sekä aktiivihiilisuodattimien nopean asennuksen tai vaihdon.
Erityistarjouksena tähän suodattimeen sisältyy vastaava kiinnityslevy (sis. ruuvit) ja avain suodattimen vaivattomaan avaamiseen.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Durchsatz | 6.000 l/h |
| Wassertemperatur | 0 °C - 50 °C |
| Anschlussaußengewinde | 1" IG Messinki |
| Dimensionen (L x B in mm) | 335 x 135 |
| Gewicht | 2,2 g |
| Filtermedium | Jäänpoistosuodatin |
| Maximaler Betriebsdruck | 8 baaria |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta PURION Esisuodatin jäänpoisto
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

