AIRPURION Steriili Jääkaappi Basic
Saatavilla varastossa
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Tuotteen yhteenveto
Tuotteen yhteenveto
Toimituksen laajuus
Toimituksen laajuus
Tietoja Purionista
Tietoja Purionista
PURION GmbH – Valmistettu Saksassa vuodesta 2006
PURION GmbH on kehittänyt ja valmistanut korkealaatuisia UV-C-desinfiointijärjestelmiä Saksassa vuodesta 2006 lähtien. Yritys edustaa kestävää laatua, tehokasta tekniikkaa ja luotettavaa vedenkäsittelyä korkeimmalla tasolla.
Virallisena jakelukumppanina UV Concept tarjoaa paitsi pääsyn hyväksi todettuihin PURION-järjestelmiin, myös asiantuntevaa neuvontaa, yksilöllistä mitoitusta ja henkilökohtaista tukea – valinnasta käyttöönottoon.
AIRPURION Sterile Fridge on tuote, joka on tarkoitettu ilman täydelliseen käsittelyyn, ja siinä on UV-A- ja UV-C-lamppu. Lisäksi tässä laitteessa on tuuletin, joka imee ilmaa ja ohjaa sen molempien lamppujen läpi. UV-C-valo tappaa luotettavasti bakteerit, virukset ja mikrobit hajottamalla näiden mikro-organismien DNA-yhteydet. UV-A-valo saa erityisesti titaanilla päällystetyn levyn hapettumaan, mikä poistaa luotettavasti hajut ilmasta. Tuloksena tämä laite tuottaa desinfioitua, hajutonta ilmaa ja sitä voidaan käyttää monipuolisesti, esimerkiksi keittiöissä tai odotushuoneissa. Tämä täysin ilman kemikaaleja toimiva järjestelmä pidentää myös elintarvikkeiden säilyvyyttä. Harvinaista huoltoa varten järjestelmä voidaan helposti irrottaa asennuslevystään, ja elektroniikka sijaitsee kokonaan kotelon sisällä.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | AIRPURION Steriili jääkaappi |
| Gewicht | 8 kg |
| Strahlernutzungsdauer | 10 000 h |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 14 W UVC / 6 W UVA |
| Absicherung | 10 A |
| Desinfektionsgrad 88% | noin 50 m³ tilavuus |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 340 x 405 x 125 |
| Befestigung | Kattoasennukseen |
| Minimale Temperatur | -25 °C |
Usein kysyttyjä kysymyksiä aiheesta AIRPURION Steriili Jääkaappi Basic
Täältä löydät vastaukset tuotteitamme koskeviin usein kysyttyihin kysymyksiin.

