PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Σύνοψη προϊόντος
Σύνοψη προϊόντος
Περιεχόμενο συσκευασίας
Περιεχόμενο συσκευασίας
Σχετικά με την Purion
Σχετικά με την Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Διαθέσιμα επίπεδα παρακολούθησης για αυτό το προϊόν
Οι εγκαταστάσεις UV-C μας προσφέρουν διάφορα επίπεδα παρακολούθησης, προσαρμοσμένα σε κάθε ατομική απαίτηση.
Χωρίς επίπεδο παρακολούθησης
- Απαιτείται χειροκίνητη επιθεώρηση
- Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ανεξάρτητα από την τεχνολογία
Με παρακολούθηση διάρκειας ζωής
- Αυτόματη μέτρηση χρόνου λειτουργίας της λάμπας UV-C
- Ενδείξεις LED για κατάσταση και προειδοποιήσεις (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Εύκολη χρήση χωρίς χειροκίνητη καταμέτρηση
Το PURION IBC Tank Set 17W βρίσκει την εφαρμογή του σε μικρές δεξαμενές IBC και την αυτόνομη παροχή. Προστατεύει τη δεξαμενή από μολύνσεις, π.χ. το σχηματισμό βιοφίλμ. Ιδιαίτερα, ο αέρας που εισέρχεται κατά την αφαίρεση νερού απολυμαίνεται στη δεξαμενή, προκαλώντας γρήγορα μολύνσεις. Αυτό το σετ είναι ιδιαίτερα χρήσιμο σε συνδυασμό με συστήματα ροής από PURION, καθώς προστατεύει τη δεξαμενή από υπερβολική μόλυνση και το νερό κατά την αφαίρεση επεξεργάζεται σε ποιότητα πόσιμου νερού.
Χαρακτηριστικά του PURION IBC Tank Set 17W:
Plus (OTC/Παρακολούθηση διάρκειας ζωής)
Πλήρης έλεγχος της λάμπας με τη βοήθεια της ενσωματωμένης παρακολούθησης διάρκειας ζωής, που υποδεικνύει πότε έχει λήξει η εγγυημένη διάρκεια ζωής των 10.000 ωρών λειτουργίας και πρέπει να αλλαχθεί η λάμπα.
Προστασία θραύσης
Το προστατευτικό γυαλί είναι επιπλέον καλυμμένο με στρώση τεφλόν, έτσι ώστε σε περίπτωση ατυχήματος, π.χ. κατά τον καθαρισμό, να μην δημιουργούνται θραύσματα γυαλιού, προστατεύοντας αποτελεσματικά τη δεξαμενή από μόλυνση και τους ανθρώπους από τραυματισμούς
Σύστημα ασφαλείας
Ο υποβρύχιος φωτιστήρας είναι επιπλέον ασφαλισμένος με 3 μεταλλικές ράβδους, ώστε να είναι άκαμπτος και να μπορεί να εισαχθεί ελεύθερα στη δεξαμενή.
Μήκος εμβάπτισης
Το μήκος εμβάπτισης αυτής της εγκατάστασης είναι 412 mm και είναι κατάλληλο για μικρές δεξαμενές και αυτόνομη παροχή ρεύματος.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION IBC UV Σετ 17 W Καθολικό |
| Durchsatz | ανάλογα με το μέσο και τη γεωμετρική δομή του δοχείου απαιτείται ένας υπολογισμός |
| Gewicht | 1 κιλό |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 12 V/24 V 50/60 Hz |
| Leistung | 17 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 μπαρ |
| Befestigung | Καθολική βάση για ευέλικτη τοποθέτηση |
| Durchmesser Quarzrohr | Ø 23 mm |
Ενδιαφέροντα άρθρα για το PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
Οδηγός: UVC-απολύμανση για απολύμανση δεξαμενών – Λειτουργία, προκλήσεις και βέλτιστες λύσεις
Η απολύμανση της δεξαμενής είναι απαραίτητη, καθώς το στάσιμο νερό ευνοεί τα μικρόβια. Η απολύμανση με UVC είναι αποτελεσματική, αλλά θα πρέπει να συνδυάζεται με απολύμανση ροής και φιλτράρισμα – για μέγιστη ποιότητα και ασφάλεια νερού.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με το PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
Αυτό το προϊόν
|
|
| |
|---|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — |
| Σκοπός χρήσης | — | — | — |
| Βάθος εμβάπτισης | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — |
| Τιμή | 662,48€ | 739,89€ | 762,01€ |
Συχνές ερωτήσεις για το PURION IBC Universal 17W SPL BS OTC 12V/24V
Εδώ θα βρεις απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις για το προϊόν μας.

