PURION 2500 90 W DUAL Starter
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτο ατσάλι κατάλληλο για τρόφιμα
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Mit Sensorüberwachung
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Leistungsintensität (Grün/Gelb/Rot)
- Sofortige Erkennung von Verschmutzungen oder Leistungsabfall
- Optimale Kontrolle ohne zusätzlichen Aufwand
Mit Magnetventil
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Intensität (Grün/Gelb/Rot)
- Automatische Abschaltung bei Leistungsabfall
- Stromloses Magnetventil schützt auch bei Stromausfall
- Maximale Effizienz und Benutzerfreundlichkeit
Ζήστε την εξαιρετική απόδοση του PURION 2500 90W Dual Starter! Αυτή η μονάδα UV θα ανεβάσει το νερό σας σε ένα νέο επίπεδο ποιότητας. Με έναν εντυπωσιακό ρυθμό ροής 8.000 λίτρων ανά ώρα, είναι ιδανική για πολυκατοικίες με έως και 24 άτομα.
Η καρδιά αυτής της μονάδας είναι η κορυφαία τεχνολογία UV, η οποία κατασκευάζεται στη Γερμανία. Εγγυάται αξιόπιστη και αποτελεσματική απολύμανση του νερού σας. Με το PURION 2500 90W Dual Starter, μπορείτε να βασίζεστε ότι η παροχή νερού σας είναι πάντα υγιεινή και ασφαλής.
Έχουμε ήδη σκεφτεί τα πάντα για να σας διευκολύνουμε στην εγκατάσταση. Η μονάδα παρέχεται με δύο προεγκατεστημένα φίλτρα Big Blue 10x4,5 ιντσών. Ένα από αυτά τα φίλτρα με 50 μικρά εξασφαλίζει αποτελεσματική αφαίρεση σωματιδίων, ενώ το άλλο είναι εξοπλισμένο με ενεργό άνθρακα για τη μείωση οσμών και ρύπων.
Για να μπορείτε να βασίζεστε στη μακροβιότητα και την ποιότητα, όλες οι συνδέσεις αυτής της μονάδας UV είναι εξοπλισμένες με υψηλής ποιότητας ανοξείδωτα εξαρτήματα. Παρέχουν μια ανθεκτική και αξιόπιστη σύνδεση που αντέχει ακόμη και υπό πίεση.
Ως πρόσθετο χαρακτηριστικό, το PURION 2500 90W Dual Starter διαθέτει παρακολούθηση διάρκειας ζωής. Θα λαμβάνετε ειδοποιήσεις εγκαίρως όταν είναι ώρα να αντικαταστήσετε τις λάμπες UV για να διασφαλίσετε τη βέλτιστη απόδοση. Αυτό διασφαλίζει ότι η απολύμανση του νερού σας παραμένει συνεχής και αξιόπιστη.
Επενδύστε στην καλύτερη ποιότητα νερού για το σπίτι σας με το PURION 2500 90W Dual Starter. Εμπιστευτείτε τη γερμανική ποιότητα και απολαύστε καθαρό και ασφαλές νερό για την οικογένειά σας.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 90W DUAL Starter |
| Durchsatz | 8.000 l/h πόσιμο νερό |
| UVC-Transmission | 90% T1 εκ. |
| Wassertemperatur | 2 ºC έως 40 ºC |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 (2x) |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 11 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W (2x) |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 μπάρα |
Interessante Beiträge zu PURION 2500 90 W DUAL Starter
Οδηγός για την απολύμανση με UVC: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε - Πόσιμο νερό
Ζήστε τα οφέλη της απολύμανσης UVC: Χωρίς χημικά, αποτελεσματική και βιώσιμη – για νερό χωρίς μικρόβια και ασφαλές πόσιμο νερό σε κάθε νοικοκυριό.
Διαβάστε περισσότεραΔιάγραμμα εγκατάστασης επεξεργασίας νερού: Μια επισκόπηση
Ανακαλύψτε τα βασικά στοιχεία ενός σχήματος επεξεργασίας νερού και τη σημασία τους για καθαρό πόσιμο νερό.
Διαβάστε περισσότερα
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION 2500 90 W DUAL Starter
PURION 2500 90 W DUAL Starter
Dieses Produkt
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — |
| Παροχή νερού | — | — | — | — |
| Διαστάσεις | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — |
| Ελάχιστη παροχή | — | — | — | — |
| Συνιστώμενος αριθμός ατόμων | — | — | — | — |
| Προδιήθηση | — | — | — | — |
| Περιλαμβάνονται ανταλλακτικά | — | — | — | — |
| Preis | 1.879,00€ | 839,00€ | 1.549,00€ | 1.049,00€ |
Häufig gestellte Fragen zu PURION 2500 90 W DUAL Starter
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

