PURION 2500 36 W DUAL OTC
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Produktzusammenfassung
Produktzusammenfassung
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτος χάλυβας κατάλληλος για τρόφιμα
Lieferumfang
Lieferumfang
Über Purion
Über Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Verfügbare Überwachungsstufen für dieses Produkt
Unsere UV-C-Anlagen bieten verschiedene Überwachungsstufen, die auf jede individuelle Anforderung abgestimmt sind.
Ohne Überwachungsstufe
- Manuelle Inspektion erforderlich
- Unabhängig von Technik nutzbar
Mit Lebensdauerüberwachung
- Automatische Laufzeitmessung der UV-C-Lampe
- LED-Anzeigen für Status und Voralarme (Grün/Gelb/Rot)
- Einfache Bedienung ohne manuelles Zählen
Mit Sensorüberwachung
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Leistungsintensität (Grün/Gelb/Rot)
- Sofortige Erkennung von Verschmutzungen oder Leistungsabfall
- Optimale Kontrolle ohne zusätzlichen Aufwand
Mit Magnetventil
- Permanente Überwachung der UV-C-Leistung
- LED-Anzeigen zur Intensität (Grün/Gelb/Rot)
- Automatische Abschaltung bei Leistungsabfall
- Stromloses Magnetventil schützt auch bei Stromausfall
- Maximale Effizienz und Benutzerfreundlichkeit
Η PURION 2500 36W Dual μονάδα απολυμαίνει το πόσιμο νερό στοχευμένα με τη βοήθεια της φυσικής μεθόδου της απολύμανσης UV-C. Κατά τη διαδικασία αυτή, εξοντώνονται στοχευμένα βακτήρια και ιοί, χωρίς να προστίθενται πρόσθετα στο νερό ούτε αφαιρούνται σημαντικά συστατικά όπως τα μέταλλα, και παραμένει απολύτως ουδέτερο στη γεύση και την οσμή. Η PURION 2500 36W Dual βασίζεται σε δύο μονάδες του τύπου PURION 2500 36W, που έχουν συνδεθεί σε σειρά. Λόγω της μεγαλύτερης παραμονής του νερού, η μέγιστη απόδοση αυτής της μονάδας διπλασιάζεται σε 5.000 l/h. Αυτό είναι αρκετό για να παρέχει σε μια πολυκατοικία με έως και 20 άτομα φρέσκο απολυμασμένο πόσιμο νερό. Σε σύγκριση με αυτή την απόδοση, το ενεργειακό κόστος είναι εξαιρετικά χαμηλό και λόγω της μεγάλης διάρκειας χρήσης των λαμπτήρων, τα χαμηλά κόστη αντικατάστασης λαμπτήρων είναι ακόμα λιγότερο σημαντικά. Σε μεγάλες κατοικίες, η άψογη και σωστή απολύμανση του πόσιμου νερού είναι πολύ σημαντική, και η PURION 2500 36W Dual αναλαμβάνει αυτή την εργασία για εσάς.
Με έναν ευρύτατο διακόπτη τάσης, αυτή η μονάδα είναι σχεδιασμένη για ένα εύρος τάσης από 85-264V και μπορεί έτσι να χρησιμοποιηθεί σε πολλές διαφορετικές χώρες. Η μονάδα είναι εξοπλισμένη με ευρωπαϊκό φις και μπορεί επιπλέον να χρησιμοποιηθεί με έναν αντάπτορα (δεν περιλαμβάνεται) και για άλλους τύπους φις.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 36W DUAL |
| Durchsatz | 5.000 l/h πόσιμο νερό |
| UVC-Transmission | 90% T1 εκ |
| Wassertemperatur | 2 ºC έως 40 ºC |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 (2x) |
| Flanschabstand | 850 χιλιοστά |
| Gewicht | 7 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 36 W (2x) |
| Absicherung | 10 A |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 μπαρ |
Interessante Beiträge zu PURION 2500 36 W DUAL OTC
Οδηγός για την απολύμανση με UVC: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε - Πόσιμο νερό
Ζήστε τα οφέλη της απολύμανσης UVC: Χωρίς χημικά, αποτελεσματική και βιώσιμη – για νερό χωρίς μικρόβια και ασφαλές πόσιμο νερό σε κάθε νοικοκυριό.
Διαβάστε περισσότεραΔιάγραμμα εγκατάστασης επεξεργασίας νερού: Μια επισκόπηση
Ανακαλύψτε τα βασικά στοιχεία ενός σχήματος επεξεργασίας νερού και τη σημασία τους για καθαρό πόσιμο νερό.
Διαβάστε περισσότερα
Weitere Produkte im Vergleich mit PURION 2500 36 W DUAL OTC
PURION 2500 36 W DUAL OTC
Dieses Produkt
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — | — |
| Παροχή νερού | — | — | — | — | — |
| Διαστάσεις | — | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — | — |
| Ελάχιστη παροχή | — | — | — | — | — |
| Συνιστώμενος αριθμός ατόμων | — | — | — | — | — |
| Προδιήθηση | — | — | — | — | — |
| Περιλαμβάνονται ανταλλακτικά | — | — | — | — | — |
| Preis | 1.188,64€ | 1.549,00€ | 1.469,00€ | 689,00€ | 709,00€ |
Häufig gestellte Fragen zu PURION 2500 36 W DUAL OTC
Hier findest du Antworten auf die häufigsten Fragen zu unserem Produkt.

