PURION Πισίνα 80 PVC-U Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
1️⃣ 12 m³/h Απόδοση μάρκας από Speck 2️⃣ Σχεδιασμένο για πισίνες έως 60 m³ 3️⃣ Μόνιμα καθαρή ποιότητα νερού 4️⃣ Μειωμένη χημεία. Μέγιστη ασφάλεια λειτουργίας.
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Ισχυρό σύστημα UV-C για πισίνες έως 60 m³
Το PURION Pool 80 PVC-U είναι η ισχυρή εναλλακτική λύση για μεγαλύτερες πισίνες έως 60 m³ με σύστημα σωληνώσεων PVC ή λειτουργία με θαλασσινό νερό. Το σύστημα συνδυάζει ισχυρή απολύμανση UV-C με μια αυτόματη αντλία Speck Badu Magic II 11 (12 m³/h) και μια επαγγελματική μονάδα φίλτρου με 6-δρόμο βαλβίδα κορυφής.
Λόγω της υψηλής απόδοσης κυκλοφορίας, το νερό της πισίνας καθοδηγείται αποτελεσματικά μέσω του συστήματος και απολυμαίνεται απευθείας στον κύκλο. Βακτήρια, ιοί και άλγη αδρανοποιούνται αξιόπιστα - πριν μπορέσουν να δημιουργηθούν επιβαρύνσεις στη δεξαμενή. Το αποτέλεσμα είναι μόνιμα καθαρό νερό με σημαντικά μειωμένη χρήση χημικών.
Κατάλληλο για θαλασσινό νερό και ανθεκτικό στη διάβρωση
Το υψηλής ποιότητας περίβλημα PVC-U είναι ειδικά σχεδιασμένο για περιβάλλοντα με αλάτι και προσφέρει υψηλή χημική αντοχή καθώς και μεγάλη διάρκεια ζωής σε συνεχή λειτουργία.
Η εγκατάσταση παραδίδεται πλήρως προ-συναρμολογημένη και ελεγμένη υπό πίεση νερού. Η εγκατάσταση είναι απλή και υλοποιήσιμη χωρίς περίπλοκους υπολογισμούς.
Σημείωση: Ανάλογα με το φορτίο κολύμβησης ή τις νομικές απαιτήσεις, μπορεί να συνιστάται σε μεμονωμένες περιπτώσεις η ελάχιστη προσθήκη απολυμαντικών.
Πλεονεκτήματα
✔ Για πισίνες έως 60 m³
✔ Speck Badu Magic II 11 – 12 m³/h
✔ Κατάλληλο περίβλημα PVC-U για θαλασσινό νερό
✔ 6-δρόμο βαλβίδα κορυφής
✔ Προ-συναρμολογημένο & ελεγμένο υπό πίεση
✔ Σημαντικά μειωμένη χρήση χημικών
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION Πισίνα 80 PVC-U |
| Durchsatz | 12 m³/h |
| Wassertemperatur | 2 °C έως 40 °C |
| Reaktor | PVC-U |
| Anschlussaußengewinde | Προσαρμογέας για: Κολλητό μανίκι D50; Ακροσωλήνιο D40/32 |
| Gewicht | 48 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Leistungsaufnahme | Σύνολο: 800W |
| Pumpenart | Αυτοαναρροφούμενος |
| Pumpe | Speck Badu Magic II 11 |
| Material Filtertank | Πολυαιθυλένιο |
| Filtermedium | ΑΦΜ active |
| Menge Spezialquartz | 85 κιλά |
| Leistung Pumpe | 700 W |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 850 x 630 x 1290 |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION Πισίνα 80 PVC-U Βασικό
Οι 4 χρυσοί κανόνες για μια αποτελεσματική απολύμανση UVC στην πισίνα
Για καθαρό νερό πισίνας με ελάχιστη χρήση χημικών, η απολύμανση με UVC χρειάζεται βέλτιστες συνθήκες. Με καλή κυκλοφορία, τακτικό καθαρισμό, αποδοτική υδραυλική εγκατάσταση και καλά συντηρημένο σύστημα φίλτρων, το νερό παραμένει μόνιμα υγιεινά καθαρό.
Διαβάστε περισσότεραΣύστημα UV για πισίνες: Απλό και Αποτελεσματικό
Μια καθαρή πισίνα χάρη στο σύστημα απολύμανσης UV. Μάθετε πώς να εξασφαλίσετε κρυστάλλινο νερό και μια αναζωογονητική εμπειρία κολύμβησης.
Διαβάστε περισσότεραKundeninterview - μια ιδιωτική πισίνα με PURION επεξεργασία UVC
Ο κύριος Reitmajer χρησιμοποιεί το σύστημα καθαρισμού νερού της UV Concepts για οικολογικό καθαρισμό πισίνας και επαινεί την ποιότητα του προϊόντος και την εξυπηρέτηση πελατών.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION Πισίνα 80 PVC-U Βασικό
PURION Πισίνα 80 PVC-U Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Συνιστώμενο μέγεθος πισίνας | — | — | — | — | — |
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — | — |
| Παροχή νερού | — | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — | — |
| Τύπος εγκατάστασης | — | — | — | — | — |
| Τιμή | 2.775,48€ | 7.832,63€ | 4.956,99€ | 2.874,63€ | 2.378,84€ |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION Πισίνα 80 PVC-U Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

