PURION Πισίνα 40 PVC-U Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Προσυναρμολογημένο και δοκιμασμένο υπό πίεση
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Η PURION Pool 40 PVC-U Basic είναι η λεπτή, ισχυρή λύση για ιδιωτικές πισίνες έως 30 m³, όταν η αξιόπιστη απολύμανση UV-C είναι το κύριο μέλημα. Σχεδιασμένη για συστήματα σωληνώσεων PVC και ιδανική για πισίνες με αλατόνερο, εξασφαλίζει μόνιμα υγιεινό και καθαρό νερό - με σημαντικά μειωμένη χρήση χημικών.
Με 48 Watt ισχύ UV-C και μέγιστη ροή 6 m³/h, η μονάδα αδρανοποιεί βακτήρια, ιούς και άλγες απευθείας στον κύκλο του νερού. Οι μικροοργανισμοί καταπολεμούνται εκεί που δημιουργούνται - πριν σχηματιστούν βιοφίλμ ή θολότητα. Το αποτέλεσμα: καθαρό, χωρίς οσμή και φιλικό προς το δέρμα νερό πισίνας.
Ειδικά σχεδιασμένο για αλατόνερο
Το υψηλής ποιότητας PVC-U περίβλημα είναι ανθεκτικό στη διάβρωση και σχεδιασμένο για αυξημένες συγκεντρώσεις αλατιού. Ακόμα και σε μόνιμη χρήση σε περιβάλλοντα αλατόνερου, το υλικό παραμένει σταθερό και αξιόπιστο. Έτσι, η έκδοση Basic είναι ιδανική για πισίνες με ηλεκτρόλυση αλατιού ή νερό με αλάτι.
Συνειδητά μειωμένο. Τεχνικά αδιάλλακτο.
Η έκδοση Basic δεν περιλαμβάνει ενσωματωμένη παρακολούθηση διάρκειας ζωής και απευθύνεται σε χρήστες που σχεδιάζουν αυτόνομα τα διαστήματα συντήρησης. Η αποδεδειγμένη τεχνολογία UV-C PURION λειτουργεί με την ίδια απολυμαντική απόδοση όπως η παρακολουθούμενη έκδοση - αποτελεσματικά, ενεργειακά βελτιστοποιημένα και μακράς διάρκειας.
Η μονάδα παραδίδεται προ-συναρμολογημένη και δοκιμασμένη υπό πίεση νερού. Η εγκατάσταση είναι απλή και πραγματοποιείται χωρίς ειδικές γνώσεις. Χαμηλή συντήρηση κατά τη λειτουργία, οικονομική στην κατανάλωση και σχεδιασμένη για μακροπρόθεσμη ασφάλεια λειτουργίας.
Επενδύετε σε μια καθαρή, αξιόπιστη λύση - χωρίς περιττές επιπλέον λειτουργίες.
Σημείωση: Ανάλογα με το φορτίο κολύμβησης, τις περιβαλλοντικές επιδράσεις ή τις νομικές απαιτήσεις, μπορεί να συνιστάται η ελάχιστη προσθήκη απολυμαντικών για επιπλέον ασφάλεια.
Τα οφέλη σας με μια ματιά
✔ 48 Watt ισχύ UV-C
✔ Κατάλληλο για πισίνες έως 30 m³
✔ Ειδικά σχεδιασμένο για αλατόνερο
✔ Ανθεκτικό στη διάβρωση PVC-U περίβλημα
✔ Χαμηλή συντήρηση και ενεργειακά αποδοτικό
✔ Πλήρως προ-συναρμολογημένο & δοκιμασμένο υπό πίεση νερού
✔ Σημαντικά μειωμένη χρήση χημικών
✔ Ελκυστική σχέση ποιότητας-τιμής
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION Πισίνα 40 PVC-U |
| Durchsatz | 6 m³/h |
| Wassertemperatur | 2 °C έως 40 °C |
| Reaktor | PVC-U |
| Anschlussaußengewinde | Προσαρμογέας για: Κολλητική μούφα D50; Στόμιο σωλήνα D40/32 |
| Gewicht | 34 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 48 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Leistungsaufnahme | Σύνολο: 500W |
| Pumpenart | Αυτοαναρρόφηση |
| Pumpe | Badu Speck Magic II 6 |
| Material Filtertank | Πολυαιθυλένιο |
| Filtermedium | ΑΦΜ active |
| Menge Spezialquartz | 35 κιλά |
| Leistung Pumpe | 450 W |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 770 x 530 x 940 |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION Πισίνα 40 PVC-U Βασικό
Οι 4 χρυσοί κανόνες για μια αποτελεσματική απολύμανση UVC στην πισίνα
Για καθαρό νερό πισίνας με ελάχιστη χρήση χημικών, η απολύμανση με UVC χρειάζεται βέλτιστες συνθήκες. Με καλή κυκλοφορία, τακτικό καθαρισμό, αποδοτική υδραυλική εγκατάσταση και καλά συντηρημένο σύστημα φίλτρων, το νερό παραμένει μόνιμα υγιεινά καθαρό.
Διαβάστε περισσότεραΣύστημα UV για πισίνες: Απλό και Αποτελεσματικό
Μια καθαρή πισίνα χάρη στο σύστημα απολύμανσης UV. Μάθετε πώς να εξασφαλίσετε κρυστάλλινο νερό και μια αναζωογονητική εμπειρία κολύμβησης.
Διαβάστε περισσότεραKundeninterview - μια ιδιωτική πισίνα με PURION επεξεργασία UVC
Ο κύριος Reitmajer χρησιμοποιεί το σύστημα καθαρισμού νερού της UV Concepts για οικολογικό καθαρισμό πισίνας και επαινεί την ποιότητα του προϊόντος και την εξυπηρέτηση πελατών.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION Πισίνα 40 PVC-U Βασικό
PURION Πισίνα 40 PVC-U Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|
| Συνιστώμενο μέγεθος πισίνας | — | — | — | — |
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — |
| Ροή νερού | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — |
| Τύπος εγκατάστασης | — | — | — | — |
| Τιμή | 2.653,21€ | 3.095,60€ | 2.763,81€ | 1.856,92€ |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION Πισίνα 40 PVC-U Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

