PURION 2500 36 W 24 V DC Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτος χάλυβας κατάλληλος για τρόφιμα
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Διαθέσιμα επίπεδα παρακολούθησης για αυτό το προϊόν
Τα συστήματα UV-C μας προσφέρουν διαφορετικά επίπεδα παρακολούθησης που είναι προσαρμοσμένα σε κάθε μεμονωμένη απαίτηση.
Με παρακολούθηση αισθητήρα
- Μόνιμη παρακολούθηση της απόδοσης UV-C
- Ενδείξεις LED έντασης ισχύος (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Άμεση ανίχνευση μόλυνσης ή απώλειας απόδοσης
- Βέλτιστος έλεγχος χωρίς πρόσθετη προσπάθεια
Με το PURION 2500 36W μπορούν να παρέχονται αξιόπιστα έως και 10 άτομα με φρέσκο απολυμασμένο πόσιμο νερό. Ειδικά με τις αυξανόμενες τιμές νερού και τα τέλη σύνδεσης, αυτό προσφέρεται όχι μόνο για μικρές εγκαταστάσεις. Με χωρητικότητα 2.500 l/h, το PURION 2500 36W είναι, με βάση το κόστος ηλεκτρικής ενέργειας, μια πολύ αποδοτική μονάδα απολύμανσης UV-C. Η φυσική διαδικασία δεν αλλάζει τη γεύση ούτε τη μυρωδιά του πόσιμου νερού. Αυτή η μονάδα σκοτώνει βακτήρια και ιούς, και το κάνει διεξοδικά και αξιόπιστα. Τα χαμηλά κόστη αντικατάστασης λαμπτήρων, η μακρά διάρκεια χρήσης των λαμπτήρων και η λειτουργία με χαμηλή συντήρηση ολοκληρώνουν αυτήν την υψηλής ποιότητας μονάδα UV-C. Το πολύτιμο ανοξείδωτο ατσάλι, από το οποίο αποτελείται το εξωτερικό σώμα, χρησιμοποιείται επίσης στη βιομηχανία τροφίμων και είναι, επομένως, προορισμένο για πόσιμο νερό. Κατά την αυτοπαροχή με πόσιμο νερό από πηγάδια, δεξαμενές, λίμνες ή ποτάμια, είναι απαραίτητο να ενσωματωθεί στην αλυσίδα επεξεργασίας νερού μια μονάδα απολύμανσης UV-C όπως το πολυεργαλείο PURION 2500 36W.
Αυτή η μονάδα απολύμανσης UV-C από PURION πληροί όλες τις τεχνικές προϋποθέσεις του κανονισμού πόσιμου νερού. Το χρησιμοποιούμενο ανοξείδωτο ατσάλι 1.4571 χρησιμοποιείται επίσης στη βιομηχανία τροφίμων και πληροί το πρότυπο. Τηρώντας τη μέγιστη ροή που ορίζεται, επιτυγχάνεται η απαιτούμενη δόση UV-C των 400 J/m² με διαπερατότητα UV-C 90% T1 cm. Έτσι, αυτή η μονάδα UV-C επιτυγχάνει ποσοστό απολύμανσης 99,99%, όπως απαιτεί ο νομοθέτης. Για λόγους προστασίας μάρκας, αυτή η μονάδα δεν διαθέτει πιστοποίηση DVGW, επομένως, σε μεμονωμένες περιπτώσεις, πρέπει να διευκρινιστεί με την υγειονομική υπηρεσία εάν η μονάδα απολύμανσης UV-C μπορεί να χρησιμοποιηθεί.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 36W |
| Durchsatz | 2.500 l/h πόσιμο νερό |
| UVC-Transmission | 90% T1 εκ |
| Wassertemperatur | 2 ºC έως 40 ºC |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 3,4 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 24 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 36 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 μπαρ |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION 2500 36 W 24 V DC Βασικό
Οδηγός για την απολύμανση με UVC: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε - Πόσιμο νερό
Ζήστε τα οφέλη της απολύμανσης UVC: Χωρίς χημικά, αποτελεσματική και βιώσιμη – για νερό χωρίς μικρόβια και ασφαλές πόσιμο νερό σε κάθε νοικοκυριό.
Διαβάστε περισσότεραΔιάγραμμα εγκατάστασης επεξεργασίας νερού: Μια επισκόπηση
Ανακαλύψτε τα βασικά στοιχεία ενός σχήματος επεξεργασίας νερού και τη σημασία τους για καθαρό πόσιμο νερό.
Διαβάστε περισσότεραPURION Εγκαταστάσεις απολύμανσης: Αποτελεσματική επεξεργασία νερού για ασφαλές πόσιμο νερό
PURION Οι εγκαταστάσεις απολύμανσης UVC εξασφαλίζουν χωρίς χημικά και αποτελεσματικά νερό πόσιμο χωρίς μικρόβια. Είτε για νοικοκυριά είτε για μεγαλύτερες εφαρμογές - είναι εύκολο να εγκατασταθούν, απαιτούν ελάχιστη συντήρηση και προσφέρουν αξιόπιστη υγιεινή με μέγιστη ασφάλεια.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION 2500 36 W 24 V DC Βασικό
PURION 2500 36 W 24 V DC Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — | — |
| Ροή νερού | — | — | — | — | — |
| Διαστάσεις | — | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — | — |
| Ελάχιστη ροή | — | — | — | — | — |
| Συνιστώμενος αριθμός ατόμων | — | — | — | — | — |
| Προδιήθηση | — | — | — | — | — |
| Περιλαμβάνονται ανταλλακτικά | — | — | — | — | — |
| Τιμή | 627,46€ | 811,69€ | 811,69€ | 1.147,63€ | 540,76€ |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION 2500 36 W 24 V DC Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

