PURION Πισίνα 20 PVC-U Πλέον
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Σύνοψη προϊόντος
Σύνοψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Πάνω από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Προσυναρμολογημένο και δοκιμασμένο υπό πίεση
Περιεχόμενο συσκευασίας
Περιεχόμενο συσκευασίας
Σχετικά με την Purion
Σχετικά με την Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Διαθέσιμα επίπεδα παρακολούθησης για αυτό το προϊόν
Οι εγκαταστάσεις UV-C μας προσφέρουν διάφορα επίπεδα παρακολούθησης, προσαρμοσμένα σε κάθε ατομική απαίτηση.
Χωρίς επίπεδο παρακολούθησης
- Απαιτείται χειροκίνητη επιθεώρηση
- Μπορεί να χρησιμοποιηθεί ανεξάρτητα από την τεχνολογία
Με παρακολούθηση διάρκειας ζωής
- Αυτόματη μέτρηση χρόνου λειτουργίας της λάμπας UV-C
- Ενδείξεις LED για κατάσταση και προειδοποιήσεις (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Εύκολη χρήση χωρίς χειροκίνητη καταμέτρηση
Η PURION Pool 20 PVC-U με παρακολούθηση διάρκειας ζωής είναι το τέλειο σύστημα φίλτρου για πισίνες μέχρι 15 m³. Ο αντιδραστήρας της εγκατάστασης UVC αποτελείται από υψηλής ποιότητας PVC-U και εξασφαλίζει ότι η εγκατάσταση είναι κατάλληλη τόσο για γλυκό όσο και για αλμυρό νερό. Επιπλέον, η εγκατάσταση διαθέτει παρακολούθηση διάρκειας ζωής για τη λάμπα UVC, που διασφαλίζει ότι η εγκατάσταση λειτουργεί πάντα άριστα.
Η εγκατάσταση φίλτρου λειτουργεί εξαιρετικά αποδοτικά και καθαρίζει το νερό της πισίνας με φυσικό τρόπο. Χάρη στον αντιδραστήρα PVC-U, είναι ιδιαίτερα ανθεκτική στη διάβρωση και την υπεριώδη ακτινοβολία. Η εγκατάσταση είναι προ-συναρμολογημένη και έχει ελεγχθεί υπό πίεση, καθιστώντας δυνατή μια εύκολη και γρήγορη εγκατάσταση.
Η PURION Pool 20 PVC-U με παρακολούθηση διάρκειας ζωής είναι εγγύηση για κρυστάλλινο νερό και υγιεινό περιβάλλον πισίνας. Με αυτή την εγκατάσταση μπορείτε να αποφύγετε τη χρήση χλωρίου και να επιλέξετε μια φυσική μέθοδο καθαρισμού. Η εγκατάσταση διαθέτει επίσης μια βαλβίδα 6 κατευθύνσεων, με την οποία μπορείτε να αλλάζετε μεταξύ διαφορετικών τρόπων λειτουργίας.
Αν ψάχνετε για ένα υψηλής ποιότητας και αξιόπιστο σύστημα φίλτρου για την πισίνα σας, τότε η PURION Pool 20 PVC-U με παρακολούθηση διάρκειας ζωής είναι η τέλεια επιλογή. Αφήστε την ποιότητα και την απόδοση αυτής της εγκατάστασης να σας πείσουν και απολαύστε κρυστάλλινο νερό στην πισίνα σας.
Τα πλεονεκτήματά σας με μια ματιά:
✔ υψηλής ποιότητας και ανθεκτικά υλικά
✔ Εγκατάσταση που εξοικονομεί συντήρηση και ενέργεια
✔ Η εγκατάσταση είναι πλήρως προ-συναρμολογημένη και έχει ελεγχθεί υπό πίεση με νερό
✔ Επεξεργασία νερού χωρίς χημικά
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION Πισίνα 20 PVC-U |
| Durchsatz | 3 m³/h |
| Wassertemperatur | 2 °C έως 40 °C |
| Reaktor | PVC-U |
| Anschlussaußengewinde | Σύνδεσμος κόλλας D32/38 |
| Gewicht | 25 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 17 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Pumpe | OKU SPS75 |
| Material Filtertank | Πολυαιθυλένιο |
| Filtermedium | ΑΦΜ active |
| Menge Spezialquartz | 25 κιλά |
| Leistung Pumpe | 0,45 kW |
| Maximaler Betriebsdruck | 2 μπαρ |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 550 x 410 x 720 |
Ενδιαφέροντα άρθρα για το PURION Πισίνα 20 PVC-U Πλέον
Οι 4 χρυσοί κανόνες για μια αποτελεσματική απολύμανση UVC στην πισίνα
Για καθαρό νερό πισίνας με ελάχιστη χρήση χημικών, η απολύμανση με UVC χρειάζεται βέλτιστες συνθήκες. Με καλή κυκλοφορία, τακτικό καθαρισμό, αποδοτική υδραυλική εγκατάσταση και καλά συντηρημένο σύστημα φίλτρων, το νερό παραμένει μόνιμα υγιεινά καθαρό.
Διαβάστε περισσότεραΣύστημα UV για πισίνες: Απλό και Αποτελεσματικό
Μια καθαρή πισίνα χάρη στο σύστημα απολύμανσης UV. Μάθετε πώς να εξασφαλίσετε κρυστάλλινο νερό και μια αναζωογονητική εμπειρία κολύμβησης.
Διαβάστε περισσότεραKundeninterview - μια ιδιωτική πισίνα με PURION επεξεργασία UVC
Ο κύριος Reitmajer χρησιμοποιεί το σύστημα καθαρισμού νερού της UV Concepts για οικολογικό καθαρισμό πισίνας και επαινεί την ποιότητα του προϊόντος και την εξυπηρέτηση πελατών.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με το PURION Πισίνα 20 PVC-U Πλέον
PURION Πισίνα 20 PVC-U Πλέον
Αυτό το προϊόν
|
|
| |
|---|---|---|---|
| Συνιστώμενο μέγεθος πισίνας | — | — | — |
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — |
| Παροχή νερού | — | — | — |
| Επίπεδο ασφάλειας | — | — | — |
| Τύπος εγκατάστασης | — | — | — |
| Τιμή | 2.003,75€ | 2.708,16€ | 2.122,97€ |
Συχνές ερωτήσεις για το PURION Πισίνα 20 PVC-U Πλέον
Εδώ θα βρεις απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις για το προϊόν μας.

