PURION 2000 Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτο ατσάλι κατάλληλο για τρόφιμα
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Διαθέσιμα επίπεδα παρακολούθησης για αυτό το προϊόν
Τα συστήματα UV-C μας προσφέρουν διαφορετικά επίπεδα παρακολούθησης που είναι προσαρμοσμένα σε κάθε μεμονωμένη απαίτηση.
Με παρακολούθηση αισθητήρα
- Μόνιμη παρακολούθηση της απόδοσης UV-C
- Ενδείξεις LED έντασης ισχύος (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Άμεση ανίχνευση μόλυνσης ή απώλειας απόδοσης
- Βέλτιστος έλεγχος χωρίς πρόσθετη προσπάθεια
Με ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα
- Μόνιμη παρακολούθηση της απόδοσης UV-C
- Ενδείξεις LED έντασης (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Αυτόματη απενεργοποίηση όταν πέσει το ρεύμα
- Η ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα χωρίς δύναμη προστατεύει ακόμη και σε περίπτωση διακοπής ρεύματος
- Μέγιστη απόδοση και ευκολία στη χρήση
Η εγκατάσταση PURION 2000 είναι διαθέσιμη σε ηλεκτρογυαλισμένο ανοξείδωτο χάλυβα. Βρίσκει εφαρμογή στην απολύμανση πόσιμου νερού για ροές έως 2000 l/h και μια διαπερατότητα (ή επίσης θολότητα) του νερού τουλάχιστον 90% ανά εκ. Οι χρησιμοποιούμενες UV-λάμπες χαρακτηρίζονται από μεγάλη διάρκεια ζωής, υψηλή απόδοση απολύμανσης και χαμηλή κατανάλωση ενέργειας. Η παροχή ρεύματος γίνεται με 230 V/50 Hz ή 110 V/60 Hz.
Η συμπαγής κατασκευή επιτρέπει την εύκολη και χωρίς εργαλεία αφαίρεση και αντικατάσταση της λάμπας, για παράδειγμα στο τέλος της διάρκειας χρήσης της λάμπας. Για σκοπούς καθαρισμού, ο σωλήνας χαλαζία μπορεί επίσης να αποσυναρμολογηθεί ή να συναρμολογηθεί χωρίς εργαλεία. Το νερό που πρόκειται να επεξεργαστεί ρέει μέσα από το περίβλημα και κατευθύνεται κατά μήκος του σωλήνα χαλαζία, στον οποίο είναι τοποθετημένη η λάμπα. Η μικρή πάχος της υδάτινης μεμβράνης μόλις 7,5 mm, εννοείται εδώ η απόσταση μεταξύ της εξόδου UV-φωτός στην επιφάνεια του σωλήνα χαλαζία και του εσωτερικού τοιχώματος του περιβλήματος, εγγυάται την άριστη διείσδυση του νερού από το UV-φως.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2000 |
| Durchsatz | 2.000 l/h πόσιμο νερό |
| UVC-Transmission | 90% T1 εκ. |
| Wassertemperatur | 8 °C έως 40 °C |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 578 x 42 |
| Flanschabstand | 500 χιλιοστά |
| Gewicht | 2,8 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 48 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION 2000 Βασικό
Οδηγός για την απολύμανση με UVC: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε - Πόσιμο νερό
Ζήστε τα οφέλη της απολύμανσης UVC: Χωρίς χημικά, αποτελεσματική και βιώσιμη – για νερό χωρίς μικρόβια και ασφαλές πόσιμο νερό σε κάθε νοικοκυριό.
Διαβάστε περισσότεραΔιάγραμμα εγκατάστασης επεξεργασίας νερού: Μια επισκόπηση
Ανακαλύψτε τα βασικά στοιχεία ενός σχήματος επεξεργασίας νερού και τη σημασία τους για καθαρό πόσιμο νερό.
Διαβάστε περισσότεραPURION Εγκαταστάσεις απολύμανσης: Αποτελεσματική επεξεργασία νερού για ασφαλές πόσιμο νερό
PURION Οι εγκαταστάσεις απολύμανσης UVC εξασφαλίζουν χωρίς χημικά και αποτελεσματικά νερό πόσιμο χωρίς μικρόβια. Είτε για νοικοκυριά είτε για μεγαλύτερες εφαρμογές - είναι εύκολο να εγκατασταθούν, απαιτούν ελάχιστη συντήρηση και προσφέρουν αξιόπιστη υγιεινή με μέγιστη ασφάλεια.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION 2000 Βασικό
PURION 2000 Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — | — |
| Παροχή νερού | — | — | — | — | — |
| Διαστάσεις | — | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — | — |
| Ελάχιστη παροχή | — | — | — | — | — |
| Συνιστώμενος αριθμός ατόμων | — | — | — | — | — |
| Προδιήθηση | — | — | — | — | — |
| Περιλαμβάνονται ανταλλακτικά | — | — | — | — | — |
| Τιμή | 4.880,00 kr | 5.947,00 kr | 8.436,00 kr | 4.329,00 kr | 6.129,00 kr |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION 2000 Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

