PURION 1000 PVC-U 12V/24V DC Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ PVC-U χωρίς πλαστικοποιητές
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Με μια PURION 1000 P μπορείτε να απολαύσετε πλήρως τα οφέλη για την υγεία μιας πισίνας με αλμυρό νερό. Το αλμυρό νερό είναι πολύ φιλικό προς το δέρμα, προστατεύει το δέρμα από την ξηρότητα και είναι πολύ ευεργετικό για τις βλεννογόνους των ματιών. Επομένως, ειδικά σε αυτήν την ειδική μορφή πισίνας, ο καθαρισμός με χλώριο δεν είναι αποδεκτός. Τα οφέλη που προκύπτουν από το αλμυρό νερό αναιρούνται από τα μειονεκτήματα που φέρνει ο καθαρισμός με χλώριο. Η διαδικασία καθαρισμού με UV-C με τη PURION 1000 P είναι οικολογικά και οικονομικά πολύ καλύτερη. Το UV-C φως διαλύει τις συνδέσεις DNA των άλγων και των βακτηρίων, καθιστώντας τα νεκρά. Με τη PURION 1000 P, η διαδικασία καθαρισμού με UV-C μπορεί να εφαρμοστεί σε μια πισίνα έως 10m³. Η σύνθεση του νερού δεν αλλάζει με κανέναν τρόπο - σε αντίθεση με τη χρήση χλωρίου. Ειδικά για ένα προϊόν τόσο πολύτιμο για την υγεία όσο μια πισίνα με αλμυρό νερό, είναι απολύτως απαραίτητο να πραγματοποιηθεί ένας καθαρισμός της πισίνας που να είναι φιλικός προς την υγεία.
Μέσω του αντιδραστήρα PVC, αυτή η εγκατάσταση είναι κατάλληλη για αλμυρό νερό. Δεδομένου ότι οι ραφές συγκόλλησης από ανοξείδωτο χάλυβα επηρεάζονται από το αλάτι, δεν υπάρχει εναλλακτική λύση στο PVC για την περιοχή με αλμυρό νερό.
Για να διατηρήσετε μόνιμα μια πισίνα χωρίς άλγη, είναι απαραίτητος ο σωστός συντονισμός μεταξύ της αντλίας και της εγκατάστασης UV-C. Ισχύει ότι την ημέρα πρέπει να ρέει τουλάχιστον τριπλάσιο περιεχόμενο της πισίνας μέσω της εγκατάστασης UV-C. Η μέγιστη ροή των 3m³/h δεν πρέπει να ξεπεραστεί, διότι αυτό οδηγεί στο να μην απολυμαίνεται σωστά το νερό. Σε ορισμένες περιπτώσεις, είναι απαραίτητο να λειτουργήσει η εγκατάσταση για περισσότερο χρόνο: Αυτό είναι απαραίτητο, για παράδειγμα, μετά από μεγάλες βροχοπτώσεις ή όταν το νερό παρέμεινε στην πισίνα κατά τη διάρκεια του χειμώνα.
Σε μια δυσμενή αρχική κατάσταση με πολλές άλγες, μπορεί να είναι ωφέλιμο να χρησιμοποιηθεί ένα βιολογικό μέσο συσσωμάτωσης για να υποστηριχθεί η εγκατάσταση UV-C.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 1000 PVC |
| Durchsatz | 3 m³/h |
| UVC-Transmission | 90% T1 εκ |
| Wassertemperatur | 2 °C έως 40 °C |
| Reaktor | PVC-U |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 420 x 50 |
| Flanschabstand | 255 mm |
| Gewicht | 2 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 12 V / 24 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 17 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION 1000 PVC-U 12V/24V DC Βασικό
Οι 4 χρυσοί κανόνες για μια αποτελεσματική απολύμανση UVC στην πισίνα
Για καθαρό νερό πισίνας με ελάχιστη χρήση χημικών, η απολύμανση με UVC χρειάζεται βέλτιστες συνθήκες. Με καλή κυκλοφορία, τακτικό καθαρισμό, αποδοτική υδραυλική εγκατάσταση και καλά συντηρημένο σύστημα φίλτρων, το νερό παραμένει μόνιμα υγιεινά καθαρό.
Διαβάστε περισσότεραΣύστημα UV για πισίνες: Απλό και Αποτελεσματικό
Μια καθαρή πισίνα χάρη στο σύστημα απολύμανσης UV. Μάθετε πώς να εξασφαλίσετε κρυστάλλινο νερό και μια αναζωογονητική εμπειρία κολύμβησης.
Διαβάστε περισσότεραKundeninterview - μια ιδιωτική πισίνα με PURION επεξεργασία UVC
Ο κύριος Reitmajer χρησιμοποιεί το σύστημα καθαρισμού νερού της UV Concepts για οικολογικό καθαρισμό πισίνας και επαινεί την ποιότητα του προϊόντος και την εξυπηρέτηση πελατών.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION 1000 PVC-U 12V/24V DC Βασικό
PURION 1000 PVC-U 12V/24V DC Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|
| Συνιστώμενο μέγεθος πισίνας | — | — | — | — |
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — |
| Ροή νερού | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — |
| Τύπος εγκατάστασης | — | — | — | — |
| Τιμή | 9.973,00 Kč | 45.378,00 Kč | 11.325,00 Kč | 14.838,00 Kč |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION 1000 PVC-U 12V/24V DC Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

