PURION 1000 PRO Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Πάνω από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτο ατσάλι κατάλληλο για τρόφιμα
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Για την απολύμανση γαλακτωμάτων και καυσίμων, η εγκατάσταση PURION 1000 Pro είναι κατάλληλη. Ιδιαίτερα τα γαλακτώματα που χρειάζονται στον τομέα ψύξης και λιπαντικών, μπορούν επίσης λόγω των σύγχρονων συνθέσεων με βάση το νερό να χαλάσουν εύκολα. Αυτό έχει ως αποτέλεσμα να προστίθενται σε αυτά τα υγρά σε μεγάλο βαθμό χημικά, κάτι που δεν είναι μόνο επιβλαβές για το περιβάλλον και ακριβό, αλλά επηρεάζει επίσης την υγεία των χρηστών αυτών των μηχανών. Το PURION 1000 Pro λύνει αυτό το πρόβλημα με φως UV-C. Αυτά τα υγρά φωτίζονται με ακτινοβολία UV-C, με αποτέλεσμα την αξιόπιστη εξόντωση μικροβίων, ιών και βακτηρίων. Το μικρό πάχος του υγρού φιλμ, μόνο 2mm, επιτρέπει την απολύμανση ακόμη και υγρών με πολύ υψηλές πυκνότητες. Το νερό χρήσης μπορεί να απολυμανθεί με 1.000 l/h, ενώ τα γαλακτώματα με 700 l/h.
Σε αυτήν την εξοπλισμό, η εγκατάσταση Pro δεν έχει καμία παρακολούθηση, απλά εμφανίζεται όταν η λάμπα έχει βλάβη. Πρέπει να σημειωθεί ότι η λάμπα πρέπει να αλλάζει μετά από 10.000 ώρες. Εντός αυτών των 10.000 ωρών, η λάμπα έχει πάντα απόδοση τουλάχιστον 60%. Με αυτήν την απόδοση μπορεί να τηρηθεί η υποσχεθείσα απόδοση απολύμανσης.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 1000 ΠΡΟ |
| Durchsatz | 1000 l/h ζεστό νερό, 700 l/h γαλακτώματα |
| UVC-Transmission | 20% T1 εκ. |
| Wassertemperatur | 2 °C έως 40 °C |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 420 x 42 |
| Flanschabstand | 340 χιλιοστά |
| Gewicht | 2,8 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 1 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 17 W |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 μπαρ |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION 1000 PRO Βασικό
Οδηγός για την απολύμανση με UVC: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε - Πόσιμο νερό
Ζήστε τα οφέλη της απολύμανσης UVC: Χωρίς χημικά, αποτελεσματική και βιώσιμη – για νερό χωρίς μικρόβια και ασφαλές πόσιμο νερό σε κάθε νοικοκυριό.
Διαβάστε περισσότεραΔιάγραμμα εγκατάστασης επεξεργασίας νερού: Μια επισκόπηση
Ανακαλύψτε τα βασικά στοιχεία ενός σχήματος επεξεργασίας νερού και τη σημασία τους για καθαρό πόσιμο νερό.
Διαβάστε περισσότεραPURION Εγκαταστάσεις απολύμανσης: Αποτελεσματική επεξεργασία νερού για ασφαλές πόσιμο νερό
PURION Οι εγκαταστάσεις απολύμανσης UVC εξασφαλίζουν χωρίς χημικά και αποτελεσματικά νερό πόσιμο χωρίς μικρόβια. Είτε για νοικοκυριά είτε για μεγαλύτερες εφαρμογές - είναι εύκολο να εγκατασταθούν, απαιτούν ελάχιστη συντήρηση και προσφέρουν αξιόπιστη υγιεινή με μέγιστη ασφάλεια.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION 1000 PRO Βασικό
PURION 1000 PRO Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
| |
|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — |
| Παροχή νερού | — | — |
| Διαστάσεις | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — |
| Ελάχιστη παροχή | — | — |
| Συνιστώμενος αριθμός ατόμων | — | — |
| Προφίλτρανση | — | — |
| Περιλαμβάνονται ανταλλακτικά | — | — |
| Τιμή | 14.029,00 Kč | 17.272,00 Kč |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION 1000 PRO Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

