AIRPURION DUO 90/39
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Η αρχή 2-σε-1 του AIRPURION Duo επιτρέπει αξιόπιστη απολύμανση και βέλτιστο φωτισμό μέσω μιας σύγχρονης λάμπας φυσικού φωτός. Η λάμπα απολύμανσης UV-C είναι στραμμένη προς τα πάνω και απολυμαίνει τον αέρα. Το φως UV-C διαλύει τις συνδέσεις DNA μικροβίων, ιών και βακτηρίων, με αποτέλεσμα να απενεργοποιούνται και να πεθαίνουν. Σε αντίθεση με τη λάμπα απολύμανσης, η λάμπα φυσικού φωτός είναι στραμμένη προς τα κάτω και μιμείται το φυσικό ηλιακό φως. Το φως γίνεται έτσι αντιληπτό ως πιο ευχάριστο, κάτι που οδηγεί, μεταξύ άλλων, σε αυξημένη συγκέντρωση, π.χ. σε μαθητές. Και οι δύο λάμπες και η αντίστοιχη ηλεκτρονική βρίσκονται σε ένα προφίλ αλουμινίου και μπορούν να αλλάξουν εύκολα και με λίγα εργαλεία. Η χρήση τους σε ιατρεία, σχολικές αίθουσες και δημόσιους χώρους είναι ιδιαίτερα προτεινόμενη.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | AIRPURION ΝΤΟΥΟ 90/39 |
| Gewicht | 3 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 Δ/39 Δ |
| Absicherung | 10 Α |
| D-Lampe | 39 W/1 A Θερμοκρασία χρώματος 5.800 K |
| Raumbeleuchtung | Φωτισμός με φυσικό, αναζωογονητικό φως Ενεργοποιητής βιταμίνης D |
| Bestrahlungsbreite | 750 mm |
| Desinfektionsgrad 88% | περίπου 50 m³ όγκος χώρου |
| Desinfektionsgrad 80% | ca. 100 m³ όγκος χώρου |
| Dimensionen (L x B x H in mm) | 1000 x 67 x 105 |
| UVC-Strahler | 90 W/250-270 nm |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με AIRPURION DUO 90/39
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

