PURION 2500 90 W DUAL OTC
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτος χάλυβας κατάλληλος για τρόφιμα
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Διαθέσιμα επίπεδα παρακολούθησης για αυτό το προϊόν
Τα συστήματα UV-C μας προσφέρουν διαφορετικά επίπεδα παρακολούθησης που είναι προσαρμοσμένα σε κάθε μεμονωμένη απαίτηση.
Με παρακολούθηση αισθητήρα
- Μόνιμη παρακολούθηση της απόδοσης UV-C
- Ενδείξεις LED έντασης ισχύος (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Άμεση ανίχνευση μόλυνσης ή απώλειας απόδοσης
- Βέλτιστος έλεγχος χωρίς πρόσθετη προσπάθεια
Με ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα
- Μόνιμη παρακολούθηση της απόδοσης UV-C
- Ενδείξεις LED έντασης (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Αυτόματη απενεργοποίηση όταν πέσει το ρεύμα
- Η ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα χωρίς δύναμη προστατεύει ακόμη και σε περίπτωση διακοπής ρεύματος
- Μέγιστη απόδοση και ευκολία στη χρήση
Με συνολική χωρητικότητα 8.000 l/h, η PURION 2500 90W Dual είναι μια εξαιρετικά μεγάλη εγκατάσταση απολύμανσης UV-C, η οποία χρησιμοποιείται κυρίως σε ξενοδοχεία και μεγάλες πολυκατοικίες. Τεχνικά, αυτή η εγκατάσταση βασίζεται σε δύο κανονικές PURION 2500 90W, που συνδέονται σε σειρά. Έτσι, ο χρόνος παραμονής του νερού στην εγκατάσταση διπλασιάζεται και, συνεπώς, μπορεί να απολυμανθεί περισσότερη ποσότητα νερού. Η διαδικασία απολύμανσης UV-C διαλύει στοχευμένα τις συνδέσεις DNA των βακτηρίων και των ιών, καθιστώντας τα νεκρά. Κατά τη διαδικασία αυτή, η γεύση και η οσμή παραμένουν αμετάβλητες και η σύνθεση του νερού διατηρείται. Σε αυτήν την εγκατάσταση απολύμανσης UV-C, η οποία απαιτεί ελάχιστη συντήρηση και είναι αξιόπιστη, οι λάμπες μπορούν να αλλάξουν άνετα κατά τη διάρκεια της λειτουργίας. Μια τέτοια αλλαγή συμβαίνει σπάνια, καθώς οι λάμπες έχουν πολύ μεγάλη διάρκεια ζωής. Η PURION 2500 90W Dual προσφέρει στους πελάτες και τους ενοίκους τη βεβαιότητα ότι πίνουν καθαρό και απαλλαγμένο από μικρόβια νερό.
Μέσω ενός ευρέος φάσματος τάσης, αυτή η εγκατάσταση είναι σχεδιασμένη για εύρος τάσης 85-264V και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πολλές διαφορετικές χώρες. Η εγκατάσταση είναι εξοπλισμένη με ευρωπαϊκό βύσμα και μπορεί επιπλέον να χρησιμοποιηθεί με προσαρμογέα (δεν περιλαμβάνεται) για άλλους τύπους βυσμάτων.
Αυτή η εγκατάσταση είναι μια εγκατάσταση ροής. Απαιτεί μια χαμηλή, μόνιμη ροή νερού, καθώς η λάμπα UV-C θερμαίνει το νερό τόσο πολύ που η διάρκεια ζωής της λάμπας UV-C μπορεί να επηρεαστεί.
Αυτή η εγκατάσταση απολύμανσης UV-C από την PURION πληροί όλες τις τεχνικές προϋποθέσεις του κανονισμού πόσιμου νερού. Ο χρησιμοποιούμενος ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 χρησιμοποιείται επίσης στη βιομηχανία τροφίμων και πληροί τη νομοθεσία. Με την τήρηση της προβλεπόμενης, μέγιστης ροής, επιτυγχάνεται η απαιτούμενη δόση UV-C των 400 J/m² με UV-C διαπερατότητα 90% T1 cm. Έτσι, αυτή η εγκατάσταση UV-C επιτυγχάνει ποσοστό απολύμανσης 99,99%, όπως απαιτεί ο νομοθέτης. Για λόγους προστασίας της μάρκας, αυτή η εγκατάσταση δεν διαθέτει πιστοποίηση DVGW, γι' αυτό σε ορισμένες περιπτώσεις πρέπει να διευκρινιστεί με την υγειονομική υπηρεσία εάν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η εγκατάσταση απολύμανσης UV-C.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 90W DUAL |
| Durchsatz | 8.000 l/h πόσιμο νερό |
| UVC-Transmission | 90% T1 εκ. |
| Wassertemperatur | 8 °C έως 40 °C |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 (2x) |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 7 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 10.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 90 W (2x) |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 μπαρ |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION 2500 90 W DUAL OTC
Οδηγός για την απολύμανση με UVC: Όλα όσα πρέπει να γνωρίζετε - Πόσιμο νερό
Ζήστε τα οφέλη της απολύμανσης UVC: Χωρίς χημικά, αποτελεσματική και βιώσιμη – για νερό χωρίς μικρόβια και ασφαλές πόσιμο νερό σε κάθε νοικοκυριό.
Διαβάστε περισσότεραΔιάγραμμα εγκατάστασης επεξεργασίας νερού: Μια επισκόπηση
Ανακαλύψτε τα βασικά στοιχεία ενός σχήματος επεξεργασίας νερού και τη σημασία τους για καθαρό πόσιμο νερό.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION 2500 90 W DUAL OTC
PURION 2500 90 W DUAL OTC
Αυτό το προϊόν
|
|
|
|
| |
|---|---|---|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — | — | — |
| Ροή νερού | — | — | — | — | — |
| Διαστάσεις | — | — | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — | — | — |
| Ελάχιστη ροή | — | — | — | — | — |
| Συνιστώμενος αριθμός ατόμων | — | — | — | — | — |
| Προδιήθηση | — | — | — | — | — |
| Περιλαμβάνονται ανταλλακτικά | — | — | — | — | — |
| Τιμή | 1.573,95€ | 1.888,95€ | 1.888,95€ | 1.227,45€ | 712,95€ |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION 2500 90 W DUAL OTC
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

