PURION 2500 ώρες DUAL Βασικό
Διαθέσιμο σε απόθεμα
Wir beraten Sie gerne!
Sie haben Fragen oder wünschen eine individuelle Beratung? Unser Experte ist für Sie erreichbar.
Περίληψη προϊόντος
Περίληψη προϊόντος
✓ Αξιόπιστη ποιότητα ✓ Πρόσβαση σε ανταλλακτικά ✓ Περισσότερα από 15 χρόνια εμπειρίας ✓ Ανοξείδωτος χάλυβας κατάλληλος για τρόφιμα
Πεδίο εφαρμογής
Πεδίο εφαρμογής
Σχετικά με το Purion
Σχετικά με το Purion
PURION GmbH – Κατασκευάζεται στη Γερμανία από το 2006
Η PURION GmbH αναπτύσσει και παράγει από το 2006 στη Γερμανία υψηλής ποιότητας συστήματα απολύμανσης UV-C. Η εταιρεία αντιπροσωπεύει ανθεκτική ποιότητα, αποδοτική τεχνολογία και αξιόπιστη επεξεργασία νερού στο υψηλότερο επίπεδο.
Ως επίσημος συνεργάτης πωλήσεων, η UV Concept προσφέρει όχι μόνο πρόσβαση στα δοκιμασμένα συστήματα PURION, αλλά και τεκμηριωμένη συμβουλευτική, εξατομικευμένη διαστασιολόγηση και προσωπική υποστήριξη – από την επιλογή έως τη θέση σε λειτουργία.
Διαθέσιμα επίπεδα παρακολούθησης για αυτό το προϊόν
Τα συστήματα UV-C μας προσφέρουν διαφορετικά επίπεδα παρακολούθησης που είναι προσαρμοσμένα σε κάθε μεμονωμένη απαίτηση.
Με παρακολούθηση αισθητήρα
- Μόνιμη παρακολούθηση της απόδοσης UV-C
- Ενδείξεις LED έντασης ισχύος (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Άμεση ανίχνευση μόλυνσης ή απώλειας απόδοσης
- Βέλτιστος έλεγχος χωρίς πρόσθετη προσπάθεια
Με ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα
- Μόνιμη παρακολούθηση της απόδοσης UV-C
- Ενδείξεις LED έντασης (Πράσινο/Κίτρινο/Κόκκινο)
- Αυτόματη απενεργοποίηση όταν πέσει το ρεύμα
- Η ηλεκτρομαγνητική βαλβίδα χωρίς δύναμη προστατεύει ακόμη και σε περίπτωση διακοπής ρεύματος
- Μέγιστη απόδοση και ευκολία στη χρήση
Πολλοί τίτλοι ειδήσεων τους τελευταίους μήνες και χρόνια αναφέρονται επανειλημμένα στο πρόβλημα των λεγεωνελλών. Αυτά τα βακτήρια αισθάνονται ιδιαίτερα άνετα σε κυκλώματα ζεστού νερού, γεγονός που οδήγησε στο να απαγορευτεί το ντους σε ορισμένα διαμερίσματα από την υπηρεσία υγείας. Σε αυτήν την πολύ ενοχλητική κατάσταση για τους ενοικιαστές, η PURION 2500 H μπορεί να προσφέρει λύση. Ο ιδιοκτήτης εξοικονομεί πολλά έξοδα χρησιμοποιώντας αυτή τη μονάδα, αντί να θερμαίνει το νερό στους 70°C με εξαιρετικά υψηλό κόστος. Η αρχή της απολύμανσης με UV-C βασίζεται στο ότι το DNA των λεγεωνελλών διαλύεται και αυτές εξολοθρεύονται απόλυτα αξιόπιστα. Τα χαμηλά ενεργειακά κόστη και το συγκριτικά χαμηλό κόστος αντικατάστασης λαμπτήρων προστατεύουν το πορτοφόλι. Χάρη στον ειδικό σχεδιασμό, η λάμπα UV-C αυτής της μονάδας μπορεί να αντικατασταθεί κατά τη διάρκεια της λειτουργίας, κάτι που ωστόσο είναι σπάνια απαραίτητο λόγω της μεγάλης διάρκειας ζωής. Με απόδοση 5.000 l/h, αυτή η μονάδα UV-C μπορεί να παρέχει νερό χωρίς λεγεωνέλλες ακόμη και σε μεγαλύτερα πολυκατοικίες χωρίς προβλήματα.
Χάρη σε μια συσκευή προσαρμογής ευρείας τάσης, αυτή η μονάδα είναι σχεδιασμένη για εύρος τάσης 85-264V και μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε πολλές διαφορετικές χώρες. Η μονάδα είναι εξοπλισμένη με ευρωπαϊκό βύσμα και μπορεί επίσης να χρησιμοποιηθεί με προσαρμογέα (δεν περιλαμβάνεται) για άλλους τύπους βυσμάτων.
Αυτή η μονάδα απολύμανσης UV-C από την PURION πληροί όλες τις τεχνικές απαιτήσεις του κανονισμού πόσιμου νερού. Το χρησιμοποιούμενο ανοξείδωτο ατσάλι 1.4571 χρησιμοποιείται επίσης στη βιομηχανία τροφίμων και πληροί το πρότυπο. Με την τήρηση της προβλεπόμενης, μέγιστης ροής, επιτυγχάνεται η απαιτούμενη δόση UV-C των 400 J/m² με μετάδοση UV-C 90% T1 cm. Έτσι, αυτή η μονάδα UV-C επιτυγχάνει ποσοστό απολύμανσης 99,99%, όπως απαιτεί ο νομοθέτης. Για λόγους προστασίας μάρκας, αυτή η μονάδα δεν διαθέτει πιστοποίηση DVGW, επομένως σε μεμονωμένες περιπτώσεις πρέπει να διευκρινιστεί με την υπηρεσία υγείας αν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η μονάδα απολύμανσης UV-C.
| Hersteller | PURION GmbH |
| Typ | PURION 2500 Ω DUAL |
| Durchsatz | 10.000 l/h πόσιμο νερό |
| UVC-Transmission | 90% T1 εκ |
| Wassertemperatur | 2 °C έως 90 °C |
| Reaktor | Ανοξείδωτος χάλυβας 1.4571 |
| Anschlussaußengewinde | R 1" |
| Dichtung | FPM |
| Dimensionen (L x B in mm) | 928 x 42 |
| Flanschabstand | 850 mm |
| Gewicht | 6 κιλά |
| Strahlernutzungsdauer | 8.000 ώρες |
| Anzahl der Strahler | 2 |
| Dosis | 400 J/m² |
| Elektrischer Anschluss | 110 - 240 V, 50 - 60 Hz |
| Leistung | 106 W (2x) |
| Absicherung | 10 Α |
| Maximaler Betriebsdruck | 10 bar |
Ενδιαφέρουσες αναρτήσεις για PURION 2500 ώρες DUAL Βασικό
Απολύμανση UVC για την πρόληψη της λεγεωνέλλας – Λειτουργία, πλεονεκτήματα και σύγκριση με άλλες μεθόδους
Η απολύμανση με UVC προσφέρει μια λύση χωρίς χημικά για την πρόληψη της λεγιονέλλωσης σε συστήματα ζεστού νερού. Λειτουργεί αξιόπιστα κατά των βακτηρίων στο νερό και υποστηρίζει βιώσιμα την προστασία από τη νόσο των Λεγεωνάριων.
Διαβάστε περισσότεραΣύστημα UV κατά των λεγεωνέλλων: Ασφάλεια και αποδοτικότητα
Η μονάδα UV: Η φιλική προς το περιβάλλον λύση σας κατά των λεγεωνελλών σε συστήματα ζεστού νερού. Επιβεβαιώνεται από το DVGW φύλλο εργασίας W551.
Διαβάστε περισσότερα
Περισσότερα προϊόντα σε σύγκριση με PURION 2500 ώρες DUAL Βασικό
PURION 2500 ώρες DUAL Βασικό
Αυτό το προϊόν
|
|
| |
|---|---|---|---|
| Κατανάλωση ρεύματος | — | — | — |
| Ροή νερού | — | — | — |
| Διαστάσεις | — | — | — |
| Επίπεδο ασφαλείας | — | — | — |
| Ελάχιστη ροή | — | — | — |
| Συνιστώμενος αριθμός ατόμων | — | — | — |
| Προδιήθηση | — | — | — |
| Συμπεριλαμβάνονται ανταλλακτικά | — | — | — |
| Τιμή | CHF 1,538.00 | CHF 1,879.00 | CHF 729.00 |
Συχνές ερωτήσεις σχετικά με PURION 2500 ώρες DUAL Βασικό
Εδώ θα βρείτε απαντήσεις στις πιο συχνές ερωτήσεις σχετικά με το προϊόν μας.

